Закон «Про захист прав споживачів» вимагає наносити маркування на різноманітні товари для інформування покупця про усі основні характеристики. Це дані про дату виробництва, склад, терміни й умови зберігання, особливості використання, наявність ГМО та інші критерії. Читаючи їх, людина приймає рішення, чи варто придбати той або інший продукт. Це можливість для виробника зарекомендувати себе надійним і відповідальним.

Маркування виконує ще декілька важливих функцій, окрім інформаційної. За допомогою штрихкоду на пакуванні, етикетці або стікері простіше ідентифікувати продукт серед інших на складі під час завантаження чи розвантаження, зберігання, продажу. Крім того, інформація на пакуванні спонукає потенційного покупця придбати товар, тому маркування наносять і для реклами.

Особливості використання маркувальних принтерів

Для створення етикеток із відповідними відомостями для їхнього подальшого нанесення на пакування знадобиться спеціальне обладнання. З його допомогою виробник повідомляє користувачу дані про назву, терміни придатності, склад, серійний номер, дату виготовлення, пакування. Для цього на виробництві використовують маркувальні машини https://domino-kiev.com.ua/solutions/for-product-ua/products, необхідні там, де проводиться облік продукції.

За допомогою спеціального обладнання виробник не тільки виконує вимоги законодавства та доносить до покупця важливу інформацію. Принтери наносять також авторські штрихкоди для підтвердження справжності товару і захисту від копіювання. Маркувальні установки універсальні й необхідні для будь-якого підприємства, незалежно від напрямку його діяльності. Їх постійно використовують всюди, де є потреба в ідентифікації товару, який випускається.

Головна перевага маркувального принтера – швидкий друк якісних етикеток з розбірливими символами, що добре читаються. Без нього неможливо обійтись у торгівлі, де потрібно доносити усю необхідну інформацію до споживача у доступній і зрозумілій йому формі. Обладнання купують і для різних галузей промисловості, де виробляють продукцію, що підлягає маркуванню. Установки знадобляться у складському господарстві й ідентифікації.

Які є різновиди маркувальних принтерів

Перш ніж придбати машину для маркування, варто розібратися в наявних типах. Моделі відрізняються за технологією друку – в залежності від цього критерію, вони бувають:

  • термоструминними. Універсальні моделі, які використовують всюди, де потрібно отримати якісний друк на непористих матеріалах на кшталт фольги, картону, пластику, плівки. Створюють символи із високою роздільною здатністю, прості в обслуговуванні та використанні;
  • струменевими. Подають чорнила безперервно або уривчасто, наносять краплі, таким чином створюючи символи й інші елементи друку. Працюють за безконтактною цифровою технологією;
  • термотрансферними. Працюють за рахунок точкового підвищення температури спеціальної стрічки та перенесення фарби з її лицьового боку. Підходять для обробки чутливого, делікатного пакування, завжди забезпечують високу якість друку;
  • лазерними. Компактні, універсальні принтери, які здатні працювати на дуже високій швидкості й створювати різноманітні тексти, в тому числі на декілька рядків. Під час використання таких установок зображення наноситься безпосередньо на поверхню продукту.

Останній тип має попит, адже не передбачає використання витратних матеріалів.

Яке обладнання придбати

Перш ніж вибрати той чи інший принтер, варто визначитись, для яких саме завдань він потрібен. Так, має значення, скільки етикеток потрібно виготовляти за одну робочу зміну. Якщо асортимент товарів великий, швидкість роботи пристрою має бути максимальною, стандартним показником вважається 100-300 м/секунда.

Для виконання певних завдань на виробництві використовують також спеціалізовані пристрої. Наприклад, є окремі для друку на поліетиленовій тарі або жестяних пакуваннях, нанесення маркування в агресивних умовах. Призначення обладнання залежить також від ширини друку на цей показник теж звертають увагу під час купівлі. Цікавляться й наявністю різноманітних інтерфейсів, модулів, можливістю бездротового підключення.