Засоби для прання створені спеціально для видалення забруднень з різних типів тканин. Сьогодні їх асортимент налічує тисячі виробів, з-поміж яких нам доводиться вибирати найкращі. Хтось запитає поради у батьків, які є більш досвідченими у питанні догляду за одягом та іншими речами. Проте кращий спосіб – навчитися самостійно вибирати засоби для прання.
Від чого залежить ефективність продукту
Кожен миючий засіб складається з кількох основних компонентів:
-
базові – посилюють очисну дію, дезактивуючи мінерали в жорсткій воді;
-
ферменти – допомагають легко видалити білкові плями;
-
поверхнево-активні речовини – сприяють розчиненню миючого засобу та розщепленню частинок бруду;
-
оптичні відбілювачі – роблять речі білішими;
-
полімери – вловлюють бруд і запобігають його повторному відкладенню на одязі;
-
консерванти – допомагають збільшити термін придатності речовини.
Ефективність засобу для прання залежить від складу вищезазначених компонентів та їх поєднання. Кожен з цих інгредієнтів сприяє тому, щоб речовина ефективно видаляла забруднення з поверхні речей, не шкодячи тканинам. Сучасні засоби для прання набагато ефективніше справляються з забрудненнями у порівнянні зі звичайним милом. Вони значно полегшують роботу людям та існують у кількох формах, про які варто знати.
Порошок для ручного прання
Відрізняється більшим піноутворенням у порівнянні з іншими типами засобів. Завдяки цьому порошок дозволяє усунути плями швидше, без багаторазового перемішування речей. Адже вручну ми не можемо прати одяг так само довго, як це робить пральна машина. Через утворення надмірної кількості піни порошок для ручного прання варто використовувати лише за призначенням. Він може завдати шкоди пральній машинці.
Рідкі пральні засоби
Зазвичай дорожчі у порівнянні з порошками, проте є зручнішими у використанні. Вони швидко розчиняються навіть за низької температури. Крім того, до переваг належать:
-
здатність зберігати яскраві кольори одягу, видаляючи плями, не впливаючи на колір тканини;
-
ефективність у боротьбі з забрудненнями від їжі, олії чи жиру, оскільки речовина глибоко проникає у волокна тканини;
-
можливість використовувати пральні засоби для попереднього оброблення точкових плям.
Не варто використовувати такі засоби понад рекомендовану виробником кількість, потрібно завжди відміряти рекомендоване дозування, користуючись ковпачком зі шкалою. У іншому випадку речовина може залишатися на одязі та машинці.
Порошок для машинки
Зазвичай є дешевшим у порівнянні з рідкими миючими засобами. До складу більшості продуктів входять стабілізатори, що сприяє достатньому піноутворенню навіть у жорсткій воді. Ідеально підходять для регулярного прання та допомагають у видаленні побутових плям і затертого бруду. Відбілювач у порошковому пральному засобі сприяє тому, щоб білий бавовняний одяг залишався яскравим і чистим.
Капсули з миючими засобами
Це найдорожчий, але водночас і найзручніший варіант. Дозування речовини для кожного прання постачається у невеликих герметичних пакуваннях, які піддаються біологічному розкладанню. Кожна капсула складається з попередньо відміряної дози миючого засобу та пом’якшувача, що допомагає уникнути передозування.
Недоліком такого варіанту прального засобу є неможливість його використання для точкової обробки плям. Для прання сильно забрудненого одягу може бути використана більша кількість капсул, що, відповідно, підвищує вартість циклу.
Що важливо пам’ятати при використанні пральних засобів
Щоб визначитися з покупкою, варто:
-
визначити спосіб очищення речей;
-
переглянути інструкцію до пральної машини;
-
вибрати пральний засіб відповідно до типу тканини та кольору виробу.
Пам’ятайте, що інтенсивне піноутворення інколи завдає більше шкоди, ніж користі. Залишки піни можуть спричинити ріст небажаних бактерій і цвілі в машині, таким чином впливаючи на весь механізм прання.
Також зверніть увагу на те, що окремі мийні засоби добре підходять для різних температурних діапазонів. Щоб отримати найкращий результат, завжди перевіряйте етикетки на речах.