Сподіватися, що вдасться добігти до найближчого міського бомбосховища й перечекати там чергову повітряну тривогу, недоцільно. Часу для переміщень після оголошення загрози ракетної атаки вкрай мало, до того ж, усім хочеться, щоб всередині було зручно (особливо за наявності тварин чи маленьких дітей), а державні захисні споруди не можна назвати комфортними навіть з натяжкою. Приватні бункери стають чудовим виходом для багатьох сімей та підприємств, також їх часто використовують військові та медики.
Переваг у шелтерів безліч, починаючи від швидкого будівництва та великого вибору моделей, закінчуючи гарантією безпеки навіть у разі радіаційного зараження території. Купити бомбосховище є сенс і з розрахунком на майбутнє, адже після перемоги воно стане чудовим місцем для відпочинку на самоті, зберігання вина та продуктових запасів або перетвориться на повноцінне робоче місце. Єдине, що зупиняє українців від негайного замовлення персонального бункера – це фінансові витрати. Втім, життя та здоров'я безцінні, тому кількість власників таких споруд неухильно зростає. Розкажемо, від чого залежить вартість проєкту, і як можна заощадити.
Особливості розрахунку витрат на будівництво бомбосховища
Починаючи аналізувати пропозиції в Інтернеті, можна побачити, що бункери можуть відрізнятися в ціні в 2-3 рази. Така різниця обумовлена насамперед політикою компанії, яка займається будівництвом, та її підходом до організації робочого процесу. Вигідніше співпрацювати з фірмою, яка забезпечує сервіс під ключ – так ви заощадите не лише гроші, адже комплексне обслуговування завжди на 10-15% дешевше, а й час. Крім того, на вартість впливають параметри бомбосховища, а саме:
- загальна площа – сімейні моделі можуть бути від 15 кв. до 46 кв.;
- призначення – для проживання сім'ї, для корпоративних чи військових потреб;
- оформлення внутрішнього простору – є три типи: економ, базовий чи комфорт;
- планування;
- додаткові побажання щодо інженерного обладнання, наприклад, підключення до Інтернету.
Якщо не хочете переплачувати, то:
- подумайте, які опції для вас справді важливі, а від чого можна відмовитися;
- визначтеся, скільки людей перебуватиме у сховищі;
- зробіть розрахунок на онлайн-калькуляторі, щоб приблизно уявляти, скільки коштуватиме бункер з різною комплектацією;
- обирайте модель економ класу – за захисними властивостями та якістю вона не відрізнятиметься від дорожчих, єдиною відмінністю стане просте оздоблення та стандартні меблі;
- уважно вивчайте умови договору на будівництво, де мають бути чітко прописані усі фінансові питання, починаючи від кінцевої ціни та строків оплати, закінчуючи неустойкою в разі затримки із завершенням робіт.