Поняття провайдер походить від англійського provider, яке означає постачальник послуг. У вузькому значенні цим словом позначають компанії, що надають користувачам послуги телебачення, мобільного та стаціонарного зв'язку, інтернету.

Бажаєте підключити інтернет у Києві? У такому разі вам варто ознайомитеся з умовами підключення на сайті ukrtelecom.ua!

Що робить провайдер?

Щоб на екрані користувача з'явився вміст веб-сайту, сигнал повинен пройти певний шлях. Виглядає це так:

- Користувач натискає клавіші на комп'ютері або активує смартфон.

- Сигнал надходить на роутер (маршрутизатор), встановлений у квартирі, дротом або через Wi-Fi.

- Від роутера мережним кабелем дані йдуть до серверів, розташованих у дата-центрах.

*Сервер - постійно активна робоча станція, з'єднана з Інтернетом. На ній працює не людина, а спеціальне програмне забезпечення, яке потребує техпідтримки 24/7.

*Дата-центр (ЦОД) — будівля, що охороняється, де обладнання обробляє дані, що надходять.

- Знайдена на запит користувача інформація, відправляється з сервера на особистий комп'ютер або смартфон.

Надійне та швидкісне з'єднання маршрутизатора з серверами якраз і забезпечує провайдер. Він простягає до квартири користувача мережевий кабель і підключає його до свого обладнання (маршрутизатори, стійки з обладнанням у будинку, комутатори, сервери тощо), яке, з іншого боку, інтегроване до глобальної мережі. Провайдер зобов'язаний ремонтувати і обслуговувати апаратні ресурси, що знаходяться у його володінні. Також для покращення якості інтернет-з'єднання він має постійно модернізувати обладнання.

Як вибрати відповідного провайдера?

Дотримуйтесь головної рекомендації – якщо у вас є можливість, то вибирайте оптимальну технологію (FTTx) та швидкість (близько 100 Мбіт/с). Орієнтуючись на ці показники, обчисліть за допомогою сервісів-агрегаторів провайдерів, що працюють за вашою адресою, і укладайте договір з постачальником.

До необхідних критеріїв вибору провайдера також відносяться:

- Ціна. Встановіть собі суму, яку готові виділити з бюджету на оплату зв'язку.

- Швидкість. Визначте швидкість, на якій має працювати ваш інтернет, щоб його вистачало на всі пристрої.

- Додаткові опції. Випишіть усі бажані переваги, які мають бути у тарифі, наприклад, IPTV, цілодобова техпідтримка, оренда обладнання тощо.

Обов'язково вивчіть відгуки як особисто в розмові зі знайомими, так і в інтернеті. Звертайте увагу не лише на негатив, а й на позитив, щоб скласти адекватну думку щодо діяльності постачальника інтернет-послуг.