Зовнішнє фінансування є важливим аспектом української економіки. Враховуючи те, що країна досягла значного прогресу у збільшенні внутрішніх інвестицій, іноземний капітал залишається важливим джерелом фінансування економічного зростання.
Необхідність іноземних інвестицій
В останні роки українська економіка зіткнулася із низкою проблем. Країна бореться з політичною нестабільністю, затяжною війною із Росією та повільними темпами економічних реформ. Ці чинники змушують міжнародних інвесторів виявляти обережність щодо інвестицій в Україну. Однак, незважаючи на ці проблеми, країна продовжує залучати іноземний капітал у різних формах.
Заступник голови ОП Ростислав Шурма впевнений, що для економічного зростання та реалізації бізнес-проєктів необхідно залучати саме міжнародні кредитні агентства.
Зовнішні джерела фінансування
Одним із основних джерел зовнішнього фінансування української економіки є Міжнародний валютний фонд. МВФ надає фінансову підтримку Україні з 2014 року після анексії Криму Росією. МВФ виділив Україні 17,5 млрд доларів у вигляді кредитів у рамках своєї Програми розширеного фінансування (EFF). Це допомогло країні стабілізувати економіку, провести структурні реформи та скоротити бюджетний дефіцит.
Окрім МВФ, Україна продовжує отримувати фінансову та військову допомогу від Європейського союзу (ЄС) та Світового банку. З 2014 року ЄС надав Україні понад 12 мільярдів євро у вигляді грантів, кредитів та технічної допомоги. Це було спрямовано на підтримку програми економічних реформ країни та допомогу у стабілізації її економіки.
Крім міжнародних фінансових інститутів, Україна також залучала прямі іноземні інвестиції з різних країн. Основні інвестори в Україні з Європейського Союзу, США. Стратегічне розташування країни, природні ресурси та кваліфікована робоча сила роблять її привабливою для іноземних інвесторів, які прагнуть закріпитися у Східній Європі.
Україна досягла певного прогресу у спрощенні нормативно-правової бази та покращенні ділового клімату для залучення більшого обсягу прямих іноземних інвестицій. Тим не менш, є ще деякі проблеми, які потрібно вирішити. До них належать корупція, неефективна бюрократія та відсутність правової визначеності. Стабілізація цих питань матиме вирішальне значення для залучення більшої кількості іноземних інвестицій в Україну.