LED-джерела освітлення стали дуже популярними в останні два десятиліття. Це не лише сучасні енергозберігаючі лампи, але і гнучка стрічка зі світлодіодами. Потужна світлодіодна стрічка біла може використовуватися як основне джерело освітлення. Великий вибір аксесуарів для освітлення представлено в каталозі інтернет-магазину LED Story.
Переваги використання світлодіодних стрічок
Перш за все варто відзначити економічність таких пристроїв. Яскраві лампи розжарювання витрачають не менше 100 Вт, а в люстрі може бути одразу 3-4 такі лампи. Сучасні LED-стрічки набагато економічніші, при цьому світять яскравіше.
Тривалість служби звичайної лампи з ниткою розжарювання складає близько 1 тис. годин, хоча зазвичай вони перегорають швидше через перепади напруги. Енергозберігаючі лампи служать до 20-30 тисяч годин, а світлодіоди на гнучкій основі – не менше 50 тисяч годин. Крім того, такі джерела менш чутливі до перепадів напруги.
Вибір кольору – одна з суттєвих переваг світлодіодних стрічок. По-перше, можна вибирати різні відтінки білого. Наприклад, теплий білий колір безпечніший для очей. По-друге, якщо є бажання, можна вибрати в інтернет-магазині навіть різноколірні світлодіоди для декоративного підсвічування.
Які недоліки мають світлодіодні стрічки?
Звісно, у такого джерела світла є і кілька недоліків. Серед головних з них:
- негативний вплив на зір холодного білого кольору (щоправда, можна встановити тепле біле світло та забути про цю проблему);
- кут розповсюдження світла – 120 градусів (при виборі правильного місця для встановлення цей недолік нівелюється);
- вища вартість (стрічка може бути дорожча за лампу, але завдяки економії її експлуатація більш вигідна);
- вигорання світлодіодів (з часом вони втрачають свою початкову яскравість).
Тобто єдиний негативний момент, який не можна подолати, – втрата яскравості. Але це трапляється не раніше ніж через 40 тисяч годин роботи. Всі інші недоліки – умовні, адже їх можна легко попередити. Тому при виборі основного чи декоративного освітлення варто звернути увагу на переваги більш сучасного варіанту – LED-стрічки.