Спортивна добавка L-карнітин (Левокарнітин, L-carnitine) викликає багато питань у новачків у спорті та фітнесі. Чи є л карнітин жироспалювачем, чи ефективний він при схудненні, чи працює взагалі? Як правильно приймати добавку, чи дає вона побічні ефекти? Свою лепту в суперечки про L-carnitine вносять лікарі, стверджуючи, що це ліки, які приносять користь хворим людям, а не здоровим спортсменам. Як завжди, усі крапки над i ставить практика. Всі, хто зумів створити з «тушки», що запливла жирком, м'язисте тіло, одностайно стверджують, що Л-карнітин не працювати не може - потрібно тільки тренуватися в поті чола і суворо стежити за харчуванням.

Вигідно придбати L-карнітин в Україні можна за посиланням https://belok.ua/l-karnitin/!

Навіщо організму левокарнітин?

Вперше Левокарнітин був виявлений у 1905 р. у м'язовій тканині та отримав назву від латинського слова carnis (м'ясо, плоть). Неясною була його роль в організмі: вважалося, що він, як і всі вітаміни, надходить до нас з їжею, виконуючи допоміжну роль в обміні речовин. У 1962 р. вченим вдалося отримати Л-карнітін штучним шляхом. Незабаром було доведено, що це не вітамін, тому що організм синтезує його самостійно.

Кому потрібні добавки Левокарнітіна?

Різко зростає потреба у Л-карнитине під час стресів: до них можна віднести як хвороби, і посилені фізичні навантаження. Хворих людей залишаємо лікарям і зосередимося на потребах тих, хто прийшов до тренажерної зали. Дефіцит левокарнітину у спортсменів проявляється такими симптомами:

- швидка втома при фізичних навантаженнях;

- біль судоми у м'язах при виконанні вправ;

- задишка, запаморочення, тахікардія під час занять;

- відсутність результату на тренуваннях.

При активному способі життя добавки з Левокарнітін потрібні для того, щоб:

- отримати додаткову енергію та підвищити ефективність тренувань;

- схуднути та спалити під час фізичних навантажень жирові запаси;

- не дратуватися, дотримуючись низькокалорійної дієти;

- полегшити спалювання жирового прошарку під час сушіння;

- зберегти м'язи від руйнування при інтенсивних навантаженнях;

- зменшити больовий синдром та полегшити відновлення після тренінгу.

Спортсмена і люди, які регулярно відвідують тренажерний зал, відчувають підвищену потребу в Л-карнітіні – вона в 5-10 разів вища за дозу звичайних людей.

Під час силових тренувань Левокарнітин починає працювати як кардіопротектор: він забезпечує енергією та захищає від руйнування серцевий м'яз. Прийом добавки за 30-40 хвилин до занять – це потужний викид енергії під час тренування, підвищення витривалості. Поєднання силових та кардіо тренувань з прийомом карнітину дозволить підвищити якість та результативність занять.