Життя сучасної людини неможливо уявити без електроприладів. Проте трапляються ситуації, коли немає можливості під'єднати те чи інше обладнання до розетки: або відсутня електроенергія в мережі, або ж ви просто перебуваєте далеко від цивілізації. Наприклад, на пікніку із ночівлею на природі. В таких ситуаціях доречно скористатися автомобільним інвертором — пристроєм, що дає змогу перетворити постійний струм АКБ 12 В у змінний 220 В, потрібний більшості побутових приладів. Як працює перетворювач напруги та які є нюанси його експлуатації, читайте далі.

Як працює автомобільний інвертор

Головне завдання пристрою — забезпечити вихідну змінну напругу 220 В та частоту 50 Гц. Залежно від типу інвертора він може давати на виході чисту синусоїду або модифіковану. Перша — оптимальне рішення для високочутливої техніки. Натомість більшість побутових приладів добре працюють і з сигналом спрощеної форми.

В чому «фокус»? Звичайний акумулятор дає на виході постійний струм. Якщо у схему додати перемикач, який впливатиме на рух електронів щонайменше 50 разів на секунду, на виході отримаємо змінний струм. Залежно від виду цього «перемикача» розрізняють механічний та електронний автомобільний інвертор. Різниця в тому, що механічний працює на основі спеціальних магнітів та додатково обладнаний контролером. А в конструкції електронних моделей є індуктори та конденсатори, що запобігають різким перепадам напруги.

Різновиди інверторів

Найважливіший критерій, за яким потрібно вибирати інвертор — його потужність. Знайти різні моделі, які підійдуть для роботи зі звичайною та чутливою технікою, можна в магазині Алло. Під час вибору варто розуміти, яке навантаження на прилад ви плануєте. Якщо перед вами інвертор із показниками 150-200 Вт, його можна назвати малопотужним і легко підключити через звичайний прикурювач. Більш потужні моделі потребують під’єднання з використанням спеціальних проводів.

Також розрізняють такі види інверторів:

  • Релейні — вважаються застарілими, наразі використовуються рідко.

  • Імпульсні — найбільш сучасні, працюють на основі цифрових мікросхем і дають хороші показники ККД.

  • Аналогові — «золота середина» за ціною та продуктивністю. Вони дешевші, ніж імпульсні, проте їхній ККД нижчий. Можуть бути перебої з напругою.

Аби вибрати відповідний інвертор, потрібно насамперед порахувати сукупну потужність приладів, які ви плануєте під'єднувати до пристрою. Що вище передбачуване навантаження, то міцнішими та надійнішими мають бути дроти та клеми. Варто пам’ятати й про чистоту синусоїди, якщо в планах робота з чутливою технікою.

Подбайте про покупку автомобільного інвертора та насолоджуйтеся поїздками та мандрівками без дискомфорту. З цим пристроєм можна в потрібний момент зарядити ноутбук чи підключити електроплиту, освітлити будинок під час вимкнення електроенергії чи увімкнути електропилу для роботи на дачі.