У європейських країнах уже давно заведено стежити не тільки за швидкісним режимом, алкогольним або наркотичним сп'янінням водіїв. Поліціанти взялися і за інші фактори, що впливають на ймовірність створити аварійну ситуацію, нашкодити екології або навіть викликати естетично неприємні відчуття. Українським мандрівникам потрібно бути ще більш уважними готуючись до поїздки – оформити поліс зелена карта, тримати автівку у відмінному стані, дотримуватися специфіки перевірок конкретно в певній країні.

Німеччина

Щоб зупинити для огляду машину німецькій поліції загалом не потрібно жодних приводів. Це стосується гуми, її сезонності та якості протекторів. Наступне в списку – лобове скло, яке має бути без будь-якого дефекту, а світлові прилади працювати. Кожен співробітник має мінімальні знання про техніку, які дають змогу поверхнево провести огляд і виявити несправність. Якщо авто не пройшло перевірку – його прибирають з дороги.

Польща

Тут також люблять штрафувати починаючи від трьох видимих ввідних – шини, скло і фари. Зупиненому іноземному водієві з будь-якого приводу часом не так легко позбутися уваги поліціантів. Буде перевірено поліс зелена карта, інші документи, комплектація машини, наявність алкоголю. 

Австрія

З огляду на особливості рельєфу держави абсолютно не дивно, що приділяється увага розвалу-сходженню, якості шин. Ще один момент – Австрія трепетно ставиться до екології, тому передбачено зони для різних екологічних класів. А ось машині без каталізатора або з поганою вихлопною трубою можуть не просто виписати штраф, а й заборонити їздити австрійськими дорогами.

Італія

Країна посилено взялася за очищення повітря, тому деякими вулицями і районами без спеціального дозволу взагалі неможливо проїхатися. Тільки спробуйте пропустити знак «ZTL» і моментально позбудетеся суми від 70 €. Попри те, що місцеві жителі часом досить фривольно поводяться за кермом, іноземцям «розслабитися» не вийде. Насамперед критично ставляться до наявності поліса зелена карта, дотримання допустимої швидкості та маневрів.

Франція

Тут стежать не тільки за технічним станом машини, її екологічністю, а й за естетикою. Брудне авто, в «пошарпаному» вигляді можуть просто не впустити в Париж, не кажучи про проїзд центральними вулицями.

Контроль в ЄС

У країнах Європи машини й дотримання ПДР контролюється різними способами – камерами, радарами, дорожньою службою, поліціантами та навіть тим, кому належить конкретна ділянка платної автомагістралі. У разі виявлення будь-якої несправності патрульний може відправити авто на детальну перевірку в експертну станцію обслуговування, як це робиться, наприклад, у Німеччині. Якщо доходить до штрафу – з іноземців здебільшого його стягують на місці.

Як бачимо, іноді недостатньо бути просто пристебнутим та їхати з дозволеною швидкістю, у органів котрі контролюють можуть бути різні приводи, щоб зупинити авто.

Джерело: https://greentravel.ua/ua/