Брокери — це важливі учасники фінансового ринку. Без їхньої участі проста людина неспроможна здійснювати угоди на біржах, брати участь у позабіржової торгівлі. Брокери мають ліцензію на діяльність та виступають посередниками між приватними особами та різними компаніями, фондами, фінансовими організаціями.

Брокерські компанії

Якщо виникло бажання займатися трейдингом на Форекс, бінарних опціонах, біржах, необхідно вивчити матеріали з торгівлі та вибрати надійного брокера. Інакше можуть виникнути такі проблеми:

  1. На рахунках несумлінного посередника блокуються зароблені гроші. Шахрайські компанії не дають вивести кошти, звинувачують трейдера у використанні заборонених схем, закривають доступ до облікового запису.

  2. Особисті дані користувача потрапляють до рук зловмисників. Після реєстрації на брокерському майданчику потрібна верифікація, під час якої завантажують фото паспорта, банківської картки, підтверджують електронну пошту та телефон. На трейдера можуть оформити кредит, зняти гроші з рахунків, надіслати на пошту програму-зломщика паролів.

  3. Брокер змінює налаштування торгового термінала на власний розсуд. Він може навмисно загальмовувати онлайн-графік, збільшувати комісію, знижувати відсоток прибутковості, змінювати час закриття угоди. Усе це потім пояснюють «збоєм», а трейдер зазнає збитків.

Щоб себе убезпечити, рекомендується уважно поставитися до вибору брокерської компанії, а не реєструватися в першій-ліпшій.

Джерело: https://trading.biz

Критерії вибору надійного брокера

Експерти розробили список критеріїв, яким має відповідати надійний брокер:

  1. Наявність ліцензії. Це головна умова. Якщо на вибраному майданчику немає жодної інформації про ліцензування, а служба підтримки не надає номер документа, від співпраці слід відмовитись. Не варто спокушатися навіть на гарні умови, бонуси та мінімальні комісії. За номером ліцензії можна з'ясувати, чи є вона дійсною.

  2. Відгуки. Шукати відгуки користувачів потрібно на всіх можливих майданчиках та форумах, а не лише на сайті брокера. Там вони можуть бути замовними.

  3. Наявність компанії у рейтингах. Списки найкращих брокерів публікують багато незалежних порталів. Бажано вибирати посередника з ТОП-5, але якщо він не підходить за умовами, можна звернути увагу на першу двадцятку в рейтингу.

  4. Вибір способів поповнення та виведення коштів. Це важливий критерій, оскільки в деяких країнах неможливо покласти гроші на баланс з картки чи електронного гаманця. А недобросовісні брокери залишають для виведення 1-2 нерозповсюджених способи, щоб більшість трейдерів не змогли ними скористатися.

  5. Інтерфейс. Зручне оформлення особистого кабінету або торгового термінала, що скачується, — це половина успіху трейдера. Іноді, ПЗ настільки складне і незручне, що на його вивчення йде декілька місяців. Ще одна проблема брокерів — графіки, що періодично підвисають, тому додатково рекомендується користуватися сторонніми постачальниками котирувань. Тоді прогнози будуть точнішими.

  6. Умови. Варто звернути увагу на мінімальну суму депозиту та розмір угоди, комісію, доступні валюти рахунку.

  7. Вибір торгових інструментів. Чим більше активів пропонує брокерська компанія, тим краще. Можна вибирати найприбутковіші. Але новачкам спочатку вистачить поширених валют, криптовалют, акцій.

  8. Наявність демо-рахунку та додаткових опцій. Тренувальний рахунок необхідний для відточування навичок та розробки торгових стратегій. Рекомендується вибирати брокера, де демо-рахунок перебуває у постійному доступі безкоштовно.

Топ-3 перевірених брокерських компаній

Експерти вибрали три надійні брокерські компанії, які мають хорошу репутацію серед користувачів з країн СНД.

Перше місце займає Binarium. Компанія успішно працює на фінансовому ринку з 2012 року. Вона має ліцензію Кіпру (HE321566) та Сент-Вінсент і Гренадіни (1599 CTD 2016). Рахунок може бути зареєстрований у криптовалютах (Bitcoin, Litecoin), гривні, доларах, євро. Мінімальний депозит — 5 USD або EUR, 150 UAH. Платформа пропонує близько 70 базових активів. Демо-рахунок підключається автоматично. Доступне копіювання угод.

Джерело: https://trading.biz

На другому місці — Expert Option. Брокерська компанія була заснована у 2014 році та отримала три престижні нагороди під час роботи. Вона має ліцензію VFSC № 15014. Валюта рахунку: долар США. Мінімально рахунок можна поповнити на 10 USD. На сайті брокера пропонується близько 100 торгових активів. Копіювання транзакцій не передбачене, але надається багато навчальних матеріалів від досвідчених трейдерів.

Джерело: https://trading.biz

На третьому місці знаходиться Binomo. Брокер працює з 2014 року. Ліцензований країною Сент-Вінсент і Гренадіни (915 ТОВ 2021). Для мешканців СНД доступне відкриття рахунку в доларах та євро. Для мешканців України пропонується додаткова валюта — гривні. Мінімальне поповнення — 10 умовних одиниць. На сайті брокера пропонується понад 80 базових активів. На сайті регулярно проводяться турніри для трейдерів.

Джерело: https://trading.biz

Брокерські послуги

Основна послуга брокера полягає у наданні клієнту можливості проводити угоди. Сюди входить відкриття рахунків, забезпечення торговим терміналом та вибором фінансових інструментів. За це брокерська компанія отримує комісію. Більшість брокерських майданчиків пропонують, крім основних, додаткові послуги:

  • проводять навчання для початківців у трейдингу;

  • надають позики (кредитне плече);

  • забезпечують клієнтів статистичними даними та аналітикою;

  • здійснюють довірче управління.

Компанії зацікавлені у залученні нових клієнтів та утриманні старих, тому вони постійно розширюють список брокерських послуг.

На що звернути увагу при виборі послуг брокера?

Ймовірність укладення вигідних угод залежить від якості посередницьких послуг. Хороший брокер повинен мати такі переваги:

  • швидка робота системи без гальмування та лагів;

  • великий вибір можливостей на торговельній платформі;

  • негайне реагування на служби підтримки, яка спілкується мовою клієнта;

  • наявність різних тарифів для початківців та досвідчених трейдерів;

  • широке використання сучасних технологій: наявність мобільного додатку; багатофункціональний особистий рахунок;

  • звіти про діяльність брокерської компанії;

  • відсутність обмежень для різних стилів торгівлі;

  • вигідні пропозиції для клієнтів, бонуси та акції;

  • надання котирувань від найкращих постачальників.

Для початківців бажана наявність навчальних матеріалів, довірче управління, копіювання угод.

Джерело: https://trading.biz

Негативні моменти, які повинні насторожити трейдера та переконати його прийняти рішення на користь іншої брокерської компанії:

  • немає служби підтримки або працівники дуже повільно відповідають на звернення;

  • торгові термінали або сайт працюють некоректно, відбувається зависання угод, повільне виведення коштів;

  • високий вхідний поріг;

  • кошти знімаються з рахунку трейдера, якщо він не користується їм протягом певного періоду;

  • великі або приховані комісії.

Інформацію про «підводні камені» брокерських компаній найкраще дізнаватися з відгуків, або на форумах досвідчених трейдерів.

Хто такий брокер на біржі?

На біржах купують та продають цінні папери, валюти, криптовалюти, товари, сировину, контракти. Заробляти на них можна трейдингом та довгостроковими інвестиціями. Для фізичних осіб, в будь-якому випадку, посередником виступає брокер.

Як взаємодіяти з брокером на біржі:

  1. Укласти договір. Зазвичай це робиться віддалено через сайт, але деякі брокери практикують надсилання документів поштою.

  2. Відкрити рахунок у брокера та внести депозит. Надалі гроші використовуються для придбання цінних паперів чи інших активів. Якщо інвестор планує освоювати фондовий ринок протягом трьох і більше років, рекомендується відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок. Це дозволяє значно заощадити на податках.

  3. Відкрити рахунок у депозитарію для цінних паперів. Це необхідно, якщо планується зберігання акцій протягом тривалого часу для інвестицій. Деякі брокери здійснюють депозитарну діяльність, тому не потрібно звертатися до сторонніх компаній.

  4. Займатися торговельною діяльністю. Можна робити це за допомогою спеціальної програми (терміналу) або надавати вказівки брокеру через телефон. Другий метод вважається застарілим і майже ніхто його не використовує.

  5. Зняти зароблені гроші. З рахунків брокера можна вивести фінанси на банківську картку, електронні гаманці. За цю операцію може зніматися комісія. Деякі компанії пропонують розраховувати та передавати податки у податкову службу.

Хто такий брокер та трейдер?

Брокер і трейдер — це дві ланки ланцюга на фінансовому ринку, вони не можуть працювати один без одного.

Термін broker в перекладі з англійської мови означає «маклер», «посередник». Часто брокер не використовує власний капітал для проведення угод, а зводить продавця з покупцем і отримує за це комісію. Але він може надавати кошти в кредит.

Термін trader також має англійське походження і перекладається як «торговець». Трейдер займається купівлею та продажем активів для отримання прибутку. Особа, яка купує акції, валюту чи інші фінансові інструменти, щоб зберегти капітал та продати їх у майбутньому після значного збільшення ціни, називається інвестором.

Простими словами торговець від брокера відрізняється тим, що перший розміщує ордери на купівлю або продаж, а другий — займається їхнім виконанням. Трейдер може бути найманим працівником або діяти самостійно.