Є дві основні причини, через які художники полюбляють малювати на полотнищі: його сприйнятливість до пензля та довговічність. Якщо ви хочете створити витвір мистецтва, який буде радувати вас та прикрашати інтер’єр не один рік, то немає нічого кращого картини на бавовні або льоні.

Як підготувати полотно до малювання?

Чим ви любите писати картини найбільше – олійними фарбами чи акрилом? Масляні фарби виготовляють з рослинних олій, а для акрилу використовують водну основу. Перш ніж почати створювати шедевр, полотно треба підготувати для нанесення фарб. 

Підготовка картин для олійних фарб більш трудомістка, ніж для акрилових. Полотно треба трішки змочити водою, після висихання нанести клей у два шари. Потім наноситься ґрунтовка. Для акрилових картин використовують ґрунтовку на основі акрилу. Покривати полотнище матеріалом можна як вертикально, так і горизонтально. 

Але ґрунтування довготривалий процес і до нього слід поставитись серйозно. Новачкам та художникам, які обмежені у часі та цінують готовий продукт, рекомендуємо обирати вже оброблені полотнища. Переваги готових полотен:

- виключно натуральні льняні та бавовняні матеріали; 

- поґрунтовані вручну, що дозволяє контролювати якість нанесення; 

- полотно передає всю насиченість фарб;

- економія часу та коштів. 

Полотно на підрамнику чи картоні?

На сучасному творчому ринку представлено різноманітну варіацію полотен, вони можуть бути на підрамнику, без нього, на картоні, ґрунтовані ДВП, лляними, бавовняними чи синтетичними. 

Якщо вам треба швидко намалювати картину, ви можете обрати одразу готовий варіант полотна на підрамнику. Скоби закріплені на звороті, тому картину можна розміщувати без рамки. Якщо ви хочете створити шедевр нестандартного розміру, наприклад, панораму озера 50х110, то якнайкраще підійде полотно без підрамника. Ви самі набиває тканину на дерев’яний каркас і самі регулюєте пружність полотна. 

Ґрунтоване ДВП - це деревоволокниста плита певного формату, яка обробляється спеціальними ґрунтовими складами та повністю готова до експлуатації. Така основа є найдешевшою з усіх існуючих. Професійні художники використовують її для створення пробних варіантів картин та ескізів.

Скільки коштує основа для живопису?

Розмір полотна можна обрати будь-який. Професійний художник, новачок чи навіть дитина – кожен знайде те, що відповідає особистому творчому задуму. Холст для рисования у нашому магазині представлений у таких розмірах: 24х35, 25х30, 30х30, 30х40, 40х50, 50х70.

Ціна полотна доступна кожному. Вона залежить від матеріалу виготовлення, розміру та якості. Льон найдорожчий за вартістю, картон та лист ДВП більш доступні. Полотно для малювання замовити можна від 22 гривень, це буде невеличка картина.