Дачний сезон досвідченого городника починається ще задовго до того, як почне танути сніг. Адже до моменту пробудження всієї природи необхідно вибрати та придбати насіння. Зробити це ви можете вже зараз на сайті інтернет-магазину agrosemka.in.ua!

Переваги та недоліки насіннєвого розмноження

Насіннєве розмноження рослин на відміну від вегетативного в біології вважається прогресивнішим. Але вегетативний спосіб розмноження – бульбами, пагонами, листям, має більший практичний та науковий інтерес. Так як при цьому молода рослина виходить повністю ідентичною материнській. За рахунок чого виникає можливість зберегти ознаки, цінні для людини. До того ж рослини, отримані розподілом куща або з цибулин, виростають і плодоносять швидше.

При статевому (насіннєвому) розмноженні молода рослина має зовсім новий генотип. Новий організм часто не зберігає необхідних людини властивості. Але є основою отримання нових сортів, стійких до певних несприятливих чинників середовища, хвороб тощо. Внаслідок статевого розмноження селекціонери щорічно виводять нові різновиди рослин із необхідними ознаками.

Критерії вибору насіння

Правильний вибір насіннєвого матеріалу в садівництві та городництві є запорукою гарного врожаю. Тому все насіння необхідно купувати у спеціалізованих магазинах чи відділах. Як правило, тільки в таких місцях на руках продавці мають документи, що засвідчують сортові та посівні якості товару.

Переважно купувати посівний матеріал відомих фірм. Реалізовані сорти мають бути включені до державного реєстру. Також слід звернути увагу на терміни придатності та позначку про проходження насіння грунконтролю. На пакетику має бути написано якнайбільше інформації:

номер партії,

характеристики сорту,

терміни збору,

контакти виробника тощо.

При підготовці до сівби також потрібно звертати увагу не лише на якість насіння, а й на склад ґрунту. Ґрунт повинен мати легку структуру, добре пропускати повітря та вологу. Якщо використовується покупний ґрунт і про його якість нічого невідомо, краще змішати його із садовою землею у співвідношенні 3:1. Перед посівом прожарити будь-яким відомим методом: у мікрохвильовій печі, духовці тощо.

Для посадки розсади можна використовувати будь-яку зручну ємність із дренажними отворами.

Для хорошого проростання потрібно дотримуватись температурного режиму. До появи перших сходів вона повинна бути не нижче 250С. Температуру потрібно міряти не в кімнаті, а в місці, де стоїть ємність із насінням. Після появи сходів температуру знизити до 14-200С залежно від культури та інтенсивності освітлення.