У різноманітті кормів легко помилитися, яким саме годувати домашнього улюбленця. Адже саме від обраного раціону залежить здоров’я песика, його активність та ситість. Перед тим як прийти в зоомагазин, варто підчерпнути корисні знання щодо корму.
На початку слід сказати, що єдина правильна інформація знаходиться на самій упаковці, де виробник повинен вказувати все відповідно до дійсності. Звичайно, привертають увагу барвисті картинки, але найголовніше написано дрібним шрифтом — склад продукту. Елементи в ньому перераховані в порядку зменшення їхнього змісту, тому першою йде сировина, якої найбільше у змісті.
Шукайте м'ясо
Бажано, щоб було багато м'яса. Навіть якщо собака перестав бути чистим хижаком, у його раціоні повинні переважати білки тваринного походження. Насправді це означає, що на першому місці у складі має бути м'ясо. Навіть якщо воно там є, треба розібратися яке саме. Необхідно розрізняти у свіжому стані або в сушеному. Свіже м'ясо містить воду, що видаляється при виробництві, що знижує вміст сировини та переміщує його значно нижче у складі. Якщо спочатку вказане свіже м'ясо, за ним має йти сушене/дегідратоване м'ясо або борошно.
Споживачам важко відрізнити свіже м'ясо від в'яленого. Відкриваємо секрет. Назва «курка» або «куряче м'ясо» означає сировину у свіжому стані, «дегідратоване куряче м'ясо», «сушене куряче м'ясо» або «куряче борошно» - суха сировина.
Точність змісту корму
Точна назва продукту, з якого виготовили корми, говорить про надійного виробника. Наприклад, на пакеті пишуть про вміст тваринного жиру, навіть конкретно вказуючи, що це рибячий, курячий.
Якщо є чим похвалитися, виробник це зробить. Так що варто шукати максимально точну назву предметів, тоді розраховують на найвищу якість.
Гранули, що містять побічні продукти тваринного або рослинного походження, краще відразу замінити іншими.
Рахуємо вміст м'яса
На упаковці собачого корму завжди вказують, що там міститься натуральне м'ясо. Виробник не обманює власників тварин, але відводить увагу від головного критерію. Він полягає у процентному співвідношенні м’ясних інгредієнтів.
В'ялене/сушене м'ясо або борошно - стан цього предмета, не змінюється у процесі виробництва, тому відсотки у складі є остаточними. Вміст білка у в'яленому м'ясі становить близько 60%. Варто обиратигранули із вмістом сушеного м'яса/муки не менше 20-25%. Дійсно якісні пелети містять щонайменше 30% м'яса у в'яленому стані.