Забезпечення вітчизняного житлового простору із незначними розмірами завжди було складним завданням. Але сучасні дизайнери вирішують проблему комплексно. Світильники стельові – це обладнання, яке застосовується для освітлення приміщення різного призначення. Фіксуються вони на стелі не лише житлових квартир, а й офісів, навчальних закладів. Стилістика, форма, сировина з якої вони виробляються різноманітні. Купити стельові світильники можна за посиланням https://dilight.com.ua/catalog/interyerne/stelovi/ua!
Необхідність у зонуванні, переваги
В одному великому приміщенні складно виділити різні зони: робочу, обідню або для сну. Але грамотне розташування приладів спрощує завдання, створює затишок, не змінює естетику кімнати. Світло не можна недооцінювати, за його допомогою позначаються межі, ховаються особисті куточки, підкреслюються функціональні зони. Додаткове виділення ділянки приносить незвичність, робить кімнату ефектною, продуманою. Плюси світлового зонування:
- варіативність, світильники можна кріпити на стелю, стіни, встановлювати на підлозі, розсіювати світло, грати яскравістю;
- компактність, стіни, стелі мають достатньо місця для розташування світильників, варіанти підлоги з невеликою основою легко поміщаються в куток;
- оновлення обстановки, заміна освітлення, самих ламп перетворює кімнату.
Переваги стельових світильників полягають у формуванні атмосфери, розміщенні акцентів в інтер'єрі. Незалежно від площі кімнати пропонується використовувати чотири рівня приладів.
Верхній. Це всі види стельових освітлювальних приладів. Вони створюють загальну ілюмінацію, передають яскраве світлове тло з ефективним діапазоном ділянки, що освітлюється.
Середній. Включає світильники на підвісах, різноманітні моделі торшерів. Вони дають розсіяне світло, яскраве, але не сліпуче.
Нижній. Нічні, настільні лампи, підсвічування сходів, світлодіодна стрічка.
Внутрішній. Пов'язаний із освітленням елементів меблів, шаф. Підвищує комфорт, служить декоративним заходом.
Кухня
Під час вечері можна створити затишок лише за допомогою світильника, розташованого над столом, а всі інші прилади мають бути вимкнені. Так зонується кімната, створюється окремий острівець, де відбуваються події та відокремлюється від іншого житла. Додаткове освітлення має бути м'яким, приглушеним.
Вітальня
Приміщення, яке має функціональне навантаження. Дивана зона, робоча чи для читання – це все в одній кімнаті. Використовувати краще споти по периметру стелі або кілька позицій на власниках. Біля дивана дивитиметься торшер, що забезпечить зону розслаблення, відпочинку. Для робочої ділянки потрібний прямий, але не яскравий потік.