Іноді потрібно перенести сайт на інший хостинг, домен або CMS. Цей процес називається міграцією. Причиною є оптимізація сайтів, що потребує нових рішень.

З якими проблемами може зіткнутися власник сайту, які цілі міграції та як уникнути помилок? Найрозумніше рішення – звернутися до професіоналів. Компанія TurboSeo https://turboseo.net.ua/ займається питаннями міграції сайтів, виконуючи роботу швидко та якісно.

Міграція сайтів: види та причини

Існує декілька видів міграції сайтів.

  1. Зміна домену застосовується під час продажу або ребрендингу, коли потрібно змінити назву компанії. Головна мета міграції полягає у оновленні репутації сайту. Важливу роль грає те, чи використовувався домен раніше. Якщо так, то необхідно ретельно перевірити репутацію попереднього власника на предмет наявності спаму або іншого забороненого контенту та посилань.

  2. Перехід на потужніший сервер для прискорення завантаження.

  3. Оновлення функціоналу, що застарів або заміна конструктора, з чим пов'язана міграція на CMS.

  4. Робота над новим дизайном, структуризацією з метою підвищення якості ресурсу та оновлення візуальної складової. У цьому випадку головним завданням буде збереження функціоналу та звичного контенту, сторінок, що генерують трафік.

  5. Встановлення для успішного просування сайту сертифіката SSL.

Етапи виконання переносу

Як правильно перенести сайт? Слід дотримуватися певної стратегії, роблячи наступні кроки: 

  • раз на добу налаштовувати бекапи автоматичного характеру, пам'ятаючи про можливість втратити напрямки 301 після міграції;

  • заздалегідь створити порівняльні таблиці редиректів;

  • sitemap, що містять сторінки з URL, необхідно вивантажити, як і проекти – з метою збереження звичної структуризації, заголовків.

Проконтролювати якість роботи допоможе Google Analytics, за допомогою якого відбувається вивантаження сторінок та подальший контроль трафіку, моніторинг позицій сайту щодо запитів пошуковика, проведення технічного аудиту, створення та налаштування закритого від індексації тестового домену з метою успішного виконання міграції та подальшої перевірки.

Найпоширеніша проблема міграції: тимчасовий «відхід» сторінок сайту з поля зору пошукових систем. Як уникнути такого? Потрібно: 

  • простежити, щоб зміни стосувалися лише домену, а всі URL залишилися;

  • проконтролювати роботу редиректів після міграції, заздалегідь створивши їх таблицю;

  • для якісного завантаження сторінок після міграції необхідно провести «склеювання» дзеркал і за допомогою вебмайстрів виділити основне;

  • вивантажити картку сайту, прискорити переіндексацію за потреби. 

Якщо міграція здійснюється на іншу CMS, необхідно для збереження звичної структури перевірити базові редиректи, виконати перенаправлення на нові сторінки, перевірити збереження URL та скласти таблицю відповідності, спостерігати за індексацією сторінок та статусом сайту в системах пошуку.

Варто пам'ятати, що некоректне перенесення сайту позначиться на його роботі: зменшиться конверсія і трафік, швидкість завантаження сторінок може знизитися, багато функціоналів не працюватимуть або сайт взагалі виявиться недоступним. Тому кращий вихід – довірити міграцію сайту спеціалістам TurboSeo, які зроблять все якісно та швидко.