Волога в стисненому повітрі є типом забруднення, і її необхідно видалити із середовища, інакше вона може значно знизити якість виробництва, а також прискорити роботу установки або навіть спричинити збій. В даному випадку вплинути на ситуацію допоможе рефрижераторний осушувач.
Залежно від специфіки робочих процесів підприємства необхідна певна якість стисненого повітря. З іншого боку, стиснене повітря використовується в таких великих масштабах, що існує аж 6 класів середньої якості, в яких розбіжності між рівнями вмісту води дійсно значні. Тому наявні осушувачі повітря діляться на різні типи.
Осушувач повітря для компресора - це загальна назва для дуже великої категорії пристроїв, і окремі моделі відрізняються конструкцією і роботою. Існує три основних типи осушувачів:
- рефрижерація – охолодження;
- адсорбційний;
- мембранний.
Параметри осушувачів
1. Точка роси під тиском.
Це температура, при якій або нижче якої водяна пара перетворюється на рідину при поточному робочому тиску; це безпосередньо впливає на вміст вологи в стисненому повітрі.
2. Робочий тиск сушарки.
Це максимально можливий тиск при роботі пристрою.
3. Витрата повітря.
Це кількість стисненого повітря, яке можна осушити за дану одиницю часу, тобто ефективність сушарки.
Типи компресорного осушувача повітря: рефрижерація
Холодоосушувач, також відомий як «рефрижераторний» забезпечує необхідний мінімум щодо осушення стисненого повітря, тобто точку роси +3°C, що відповідає 4-му класу якості стисненого повітря. Усі види застосувань, для яких достатньо такої чистоти середовища, можуть отримати користь від нього, і в цьому відношенні він є універсальним осушувачем. Принцип, який використовується в системі осушення повітря шляхом охолодження, такий же, як і в холодильниках або системах кондиціонування повітря.