Запій – один із найнебезпечніших проявів чоловічого та жіночого алкоголізму. У цей період завдається сильніших збитків соціальному життю людини. Вона може втратити сім'ю, друзів, роботу, фінансовий добробут. Найчастіше такий стан спостерігається на другій чи третій стадії алкогольної залежності.

При вживанні великої кількості етанолу розвивається серйозна інтоксикація, після виходу з запою пацієнт стикається з такими проблемами, як ламання, психоз та галюцинації. Тому дуже важливо допомогти вийти людині з запою. Наркологічний центр «ХЕЛП» пропонує виведення із запою у м. Івано-Франківськ. Досвідчені спеціалісти допоможуть вашій близькій людині повернутися до нормального життя.

Запій – що означає, як проявляється?

Під запоєм мається на увазі вживання спиртних напоїв протягом декількох днів. У деяких випадках поодинокі короткі запої можуть бути в осіб, які не страждають залежністю або перебувають у стані продрому. Людина в запою не усвідомлює, що кожна випита склянка вбиває її організм.

Всі думки зосереджені лише на тому, де роздобути чергову пляшку. Всі турботи та потреби інших людей здаються чимось незначним, поступово алкоголік зовсім втрачає до них інтерес. В результаті пацієнт втрачає сім'ю, накопичує великі борги, позбавляється роботи та друзів, відбувається розумова та моральна деградація, яка стрімко прогресує.

Симптоми запою

1.    Неможливість контролювати кількість випитого – це перший та найяскравіший симптом запою. Людина прийматиме спиртне, поки не зомліє.

2.    Агресія та нервозність. Зазвичай люди випивають 1-2 келихи вина або пару чарок міцного алкоголю, щоб розслабитися та підтримати спілкування. Запійна людина після прийняття спиртного стає злісною та запальною. У компанії саме вона найчастіше починає сварки й бійки.

3.    Амнезія та відсутність огиди до випивки після застілля. Якщо людина не має алкогольної залежності, то після розважального заходу вона навіть думати не може про алкоголь (якщо злегка перепив). Один із симптомів запою – хворому необхідно похмелитися, щоб прийти до тями. До того ж часто алкоголіки не пам'ятають нічого з того, що відбувалося напередодні.

4.    Проблеми зі сном та апетитом. До алкоголю заведено подавати закуски, оскільки після вживання спиртного хочеться їсти. Якщо людина перевищує дозу, їй хочеться спати. Запійний алкоголік може забути про їжу і в стані сп'яніння його не тягне до сну. Тривалий запій підвищує ризик розвитку психічних розладів, оскільки пацієнт не відпочиває і мозок постійно перебуває у напівнесвідомому стані.