В більшій чи меншій мірі з проблемою розвитку кашлю і дітей зіштовхуються всі батьки. Це зв’язано з частими ГРВІ, що особливо актуально для малюків, які відвідують організовані колективи (школу, садочок). Бронхипрет — ефективний сироп від кашлю для дітей на основі трав, який можна застосовувати з 2-річного віку.
Особливості розвитку кашлю
Кашель — це захисний рефлекс, який супроводжується скороченням м’язів грудної клітки на дію різноманітних подразників. В нормі це допомагає очистити дихальні шляхи від пилу, слизу і шкідливих мікроорганізмів.
Найчастішою причиною кашлю у дітей називають запалення в респіраторній системі. Воно виникає внаслідок проникнення в організм різноманітних вірусів. В такому випадку кашель спочатку буде сухим і подразнюючим, а уже через декілька днів — вологим1. Дитина може жалітися на першіння в горлі, нежить, високу температуру тіла.
При довготривалому кашлі можна запідозрити інші захворювання. Наприклад, бронхіальну астму, алергію, туберкульоз.
Як проходить лікування?
Щоб полегшити стан дитини при наявності кашлю і запобігати розвиткові ускладнень застосовуються наступні препарати:
- Протикашльові. Допомагають зменшити інтенсивність непродуктивного кашлю. Подібні препарати дітям назначаються з великою обережністю2.
- Відхаркувальні. Змінюють властивості мокроти і впливають на спроможність її відходження з дихальних шляхів.
- Ліки на основі трав. Комплексно впливають на організм дитини і прискорюють одужання. Найкращим засобом в даній групі являється Бронхипрет. Він може бути в вигляді сиропу, розчину, таблеток. Препарат допомагає як при сухому, так при мокрому кашлі.
- Антигістамінні. Призначають при наявності алергії.
- Антибіотики. Використовуються при розвитку бактеріальної інфекції.
- Противірусні. Прискорюють одужання при вірусних захворюваннях.
При появі у дитини мокрого або сухого кашлю необхідно відвідати лікаря. Спеціаліст повинен оглянути малюка, при необхідності направити його на додаткові аналізи та обстеження.
Поради при лікуванні кашлю
При наявності ГРВІ з кашлем, крім правильно підібраного медикаментозного лікування, лікарі рекомендують додатково дотримуватися наступних правил:
- вживати достатньо рідини;
- знаходитися в приміщенні з нормальним мікрокліматом (температура повітря 19-21℃, вологість 40-60%)3;
- не відмовлятися від легкої фізичної активності;
- регулярно прогулюватися на вулиці;
- вживати легкозасвоювану і поживну їжу.
При цьому необхідно дотримуватися всіх лікарських рекомендацій. При погіршенні стану дитини потрібно звернутися за додатковою консультацією, оскільки це може свідчити про розвиток ускладнень.
Список літератури:
- Asada M. l-carbocisteine inhibits respiratory syncytial virus infection in human tracheal epithelial cells / M. Asada, M. Yoshida, Y. Hatachi // Respiratory Physiology and Neurobiology. — 2012.
- Березняков И.Г. Кашель: от диагноза к лечению / И.Г. Березняков // Новости медицины и фармации. — 2007.
- Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах «Кашель» Наказ МОЗ України від 08.06.2015 №327 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при кашлі».