Заздалегідь, вже всередині зими, фермери та агрономи готуються до весняного посіву. У фермерських господарствах, що вирощують худобу, надзвичайно цінується кормовий буряк https://cib.net.ua/ua/svekla-kormovaja/. Щедрість врожаю наполовину буде залежати від якості насіння, тому і обирають його відповідально.

кормовий буряк

Кормовий буряк - джерело вітамінів для худоби

Головним призначенням цього коренеплоду при селекційному розробленні було годування великої рогатої худоби, свиней, кролів та інших домашніх тварин. Хоча людина теж його може споживати (а деякі так і роблять), просто він не має добрих смакових якостей. 

Підгодовування корів та кіз буряком підіймає об’єми надоїв та покращує якість молока. У м`ясних порід підвищує показники м’яса. Влітку для годівлі більше обирають зелене листя буряку. Взимку, коли є дефіцит повноцінного раціону, збережені плоди повністю здатні покрити нестачу вітамінів і мікроелементів.    

Сорти кормового буряка

Ідеального сорту для всіх немає. За велику кількість років виведено багато сортів кормового буряку. Цю та іншу корисну інформацію публікує щомісячна газета "Сільський вісник". Овоч різних сортів відрізняється:

  • формою;
  • кольором;
  • стійкістю до хвороб;
  • стійкістю до змін температури;
  • врожайністю.

Овоч може бути овальної форми, конічної, циліндричної, кулястої. Так само відрізняються і його розміри. Середній розмір плодів 1-2 кг, а плоди високоврожайних сортів досягають ваги 2-3 кг.  

Вибір та підготовка насіння

Наш клімат дуже благодатний для вирощування кормового буряку, але склад та тип чорнозему теж враховуються при виборі насіння. Є сорти, що краще родять у відкритому ґрунті, є сорти рекомендовані для вирощування на закритому ґрунті.

Продається насіння оброблене і необроблене. Якщо є сумніви щодо родючості ґрунту, краще купувати оброблене насіння. Також варте уваги те, що є сорти, які більше садять задля зеленого бадилля, або сорти з більшим коренеплодом.

Важливою особливістю, яка враховується при плануванні календарю посівів, є термін дозрівання. Швидкостиглі і середньостиглі буряки дають агрономам час використати землю ще раз під посів іншої культури. Пізньостиглі буряки мають хороші показники стійкості до змін температур.

Серед популярних сортів досі залишаються Еккендорфський жовтий буряк, Урус Полі, Центаур Полі, Галицький. Серед гібридів мають попит Жармон, Мілана, Вермон та інші. Кожен із сортів має свої сильні й слабкі сторони, які важливо враховувати при виборі.