В грудні вдвічі зросла кількість пожеж у домівках українців. За інформацією ДСНС, серед головних причин аварій – використання газових пальників і генераторів, а також перевантаження електромережі. Адже коли в будинок подають світло, люди вмикають велику кількість приладів. Мережі не витримують напруги і виходять з ладу. Іскри з розеток, згорілі запобіжники та палаючі щитки розподілу – цілком ймовірні наслідки надзвичайної ситуації.

Де шукати фахівців на випадок аварій та для профілактичної перевірки енергомережі в будинку – розбираємося у цьому матеріалі.

Державні служби: хто і за що відповідає

Перше, що спадає на думку у випадку аварії – викликати комунального електрика. Але кому телефонувати?

Глобально енергосистема складається з трьох рівнів:

  • “Укренерго” – відповідає за магістральні електромережі. Компанія не надає прямі побутові послуги населенню.

  • Оператори систем розподілу – відповідають за розподільчі мережі. Сюди ви можете звертатися з питаннями, пов’язаними з лічильниками. Частину послуг можна отримати безкоштовно. Наприклад, якщо лічильник оплавився або вийшов з ладу.

  • ЖЕКи, ОСББ, керуючі компанії – найближча до споживача ланка. Саме тут ви можете скористатися послугами електрика.

Отже, у випадку аварійної ситуації вам варто звертатися до ЖЕКу. Але майте на увазі, що усунення несправностей саме на території квартири не є безкоштовною послугою. До того ж, в штаті житлово-експлуатаційної контори зазвичай є лише один електрик. Тож є ризик просто не отримати послугу вчасно. Тому радимо мати приватні контакти перевірених фахівців, які можуть усунути несправність в короткі строки.

Де шукати приватного електрика

Час, коли майстрів шукали за оголошеннями на стовпах давно минув. Та попри це, багато львів’ян шукають фахівців через знайомих, з оголошень тощо. Між тим, набагато надійніше користуватися спеціальними порталами з пошуку майстрів по ремонту квартир у Львові. Чому цей варіант кращий?

  1. Прозора інформація про майстра. Ім’я, фото, освіта, досвід – це лише частина важливої інформації, яку ви можете одразу дізнатися про фахівця.

  2. Чесні відгуки. На сайті ви можете ознайомитися з враженнями та оцінками людей, які вже скористалися послугами конкретного спеціаліста.

  3. Фото робіт. Ще один важливий чинник, який дозволяє оцінити майстерність людини – фото завершених проєктів та готових робіт.

  4. Фіксовані ціни. Кожен майстер вказує ціну на той чи інший вид послуг. Тож ви одразу будете розуміти, у скільки обійдеться заміна розеток чи встановлення дифавтоматів.

І чи не головне – приватний електрик працює не “з 9 до 6”, а виходячи з потреби клієнта. Тож якщо аварія сталася вночі чи рано зранку, ви можете вирішити проблему якнайшвидше.