Стильний інтер’єр складається з багатьох важливих деталей: матеріали оздоблення, умеблювання, у просторих кімнатах — продумане зонування, функціональні рішення щодо розміщення техніки, милий декор у вигляді текстилю чи аксесуарів тощо. Одним із важливих та досить легких, на перший погляд, етапів облаштування помешкання є оформлення віконних отворів, що, перш за все, передбачає підбір таких елементів, як карниз, штори, тюль чи ламбрекени. Недостатньо покладатись лише на почуття смаку, адже віконний декор відіграє й важливу практичну роль. Бажаєте дізнатись більше про популярні типи сучасних карнизів та правила їх придбання? Багато цікавого — далі у статті.
Як обрати карниз: види та особливості використання в інтер’єрі
Сучасний ринок пропонує безліч варіантів карнизів на будь-який смак та гаманець. Чи ви поціновувач класики, чи новатор, що прагне проявити оригінальність у найменших дрібницях — вибрати потрібну модель не складе труднощів, хоч, на перший погляд, асортимент продукції такого типу вражає. Сьогодні найбільш популярними вважаються наступні моделі:
- Багети. Витончені, часто оздоблені позолотою на декоративній пластиковій накладці вироби ідеально підійдуть для просторих кімнат, наприклад, вітальні у класичному стилі. У парі з вишуканими гардинами вони легко підкреслять дизайн приміщення.
- Ковані карнизи відображають статус господарів дому, адже часто виготовляються на замовлення, мають неповторний вигляд. Такі вироби чудово доповнять кімнату, виконану як у стилі прованс чи ретро, так і в сучасному хай-тек, усе залежить від дизайну.
- Пластикові стельові моделі. Це ідеальне рішення для підвісних стель. Карнизи мають лаконічний, мінімалістичний дизайн. Підібрати кількість рядів легко під індивідуальні побажання: якщо плануєте оздобити вікно лише легким тюлем, достатньо буде однорядної моделі, для тюлю та штор варто придбати подвійну.
Прості поради щодо вибору
Головне завдання перед придбанням карниза — визначитись з потрібними характеристиками. Зверніть увагу на:
- матеріал виготовлення — латунь, метал, сталь, пластик;
- кількість рядів — одинарні, подвійні, потрійні;
- спосіб фіксації — на стіну, стелю, стулку вікна;
- колір та особливості форми.
Перш ніж остаточно обрати карниз для дому, оцініть, наскільки він вписується в загальну концепцію дизайну, чи відповідає стилю приміщення. Віддавайте перевагу тому варіанту, що поєднує в собі практичність та естетику, і створюйте особливу атмосферу довершеності у вашій оселі!