Найчастіше спільноти розглядають коїни та токени як слова-синоніми: так вже заведено для спрощення розуміння. Ці слова використовують як взаємозамінні. Але в них є відмінності, й основна з них – спосіб створення. Коїн – це монета, яку будують на власному блокчейні, а токен користується чужою інфраструктурою блокчейну. Стаття від ЦеКрипто пояснить різницю між цими двома термінами.
Що таке коїн?
Коїн – це монета (або актив) певного блокчейну. Ось список одних з найпопулярніших коїнів:
-
BTC (Bitcoin);
-
ETH (Ethereum);
-
BNB (Binance Coin);
-
SOL (Solana).
Ці коїни розташовані у відповідних блокчейнах, що мають назви самих монет. Тому фізичний обмін монетами неможливий, але у мережі клієнти мають можливість отримувати/передавати монети. Детальніше про роботу блокчейнів та їхніх монет можете знайти за посиланням https://tsecrypto.com/courses/. Отож, коін - це монета, виражена у вигляді цифрового коду, яка може пересуватися тільки всередині блокчейну.
Навіщо потрібен коїн?
Часто коін розглядають як аналог реальної валюти у нашому світі. Він має безліч варіантів застосування:
-
Здійснення дешевих, швидких та транскордонних перекладів. Саме це є основною різницею криптовалюти від звичних платежів.
-
Використання криптовалюти як платіжного засобу для купівлі товарів та замовлення послуг у багатьох країнах.
-
Є варіант заробітку завдяки коїнам. Їх часто використовують як фінансові інструменти: інвестиції або трейдинг (тільки за вашим бажанням).
Що таке токен?
Токен – це монета, що створюється у мережі блокчейну. Ethereum - найпопулярніший майданчик у створенні токенів, і саме через це в багатьох токені є стандарт ERC-20. Хоча це не єдина платформа: існує багато інших, які дозволяють створювати токени, але вони мають менший за Ethereum попит.
Загалом, будь-хто за бажання може зробити особистий токен, якщо хоч трохи знати про криптовалюту, на базі якої створюватиметься токен.
Переваги використання токенів:
-
Можна створити багато проектів у мережі, які пропонуватимуть найрізноманітніші послуги. Так можна заробити значне ком'юніті, що дозволить здійснити збір даних. Так створяться бази даних у блокчейні, інформація з яких не може бути змінена чи видалена.
-
Створити можна практично будь-який проект, адже широкий функціонал dApps (децентралізованих додатків) дозволяє це зробити. Якщо цей проект не окупиться, є ще безліч способів заробити у сфері криптовалюти, дізнатися про які можна за посиланням https://tsecrypto.com/article/10-najaktualnishyh-sposobiv-zarobitku-v-sferi-kryptovalyut/.
-
Мінімальні ризики завдяки легкій взаємодії творців та користувачів однієї мережі. До того ж використання однієї мережі може допомогти оптимізувати запропоновані користувачам послуги.
Завдяки цій статті ви тепер розумієте, що таке коін та токен. Але варто пам'ятати, що, як спочатку може здатися, токени не поступаються коїнам. Все-таки створювати свій блокчейн – це недешево. Адже через вже реалізовані функціональні мережі, сфера криптовалюти бачила безліч проектів, які не змогли запуститися через брак чіткого планування або коштів.