Зелений чай — один із найдавніших і найкорисніших напоїв, який цінують в усьому світі. На відміну від чорного, у ньому відсутнє ферментативне окислення, що надає напою терпкість. Через це чай має більш ніжний трав’яний присмак.
Різновиди смаків зеленого чаю
Залежно від сорту рослини та місця, де розташована чайна плантація, приготований напій може мати смак:
- ніжний квітковий;
- пряний квітковий;
- з освіжаючим ефектом;
- злегка терпкуватий.
Кожен з них по-своєму оригінальний. А от вміст корисних речовин практично скрізь однаковий.
У чому користь зеленого чаю
До складу листочків входить велика кількість мінералів і вітамінів. Серед них марганець, хром, селен, цинк, аскорбінова кислота, біофлавоноїди, токофероли, поліфеноли тощо. Завдяки корисним речовинам, зелений чай:
- позитивно впливає на артеріальний тиск і серцево-судинну систему;
- збільшує опірність хворобам, зміцнює імунну систему;
- підтримує здоров’я волосся, шкіри;
- сприяє правильному обміну речовин і схудненню;
- стимулює роботу мозку й нервової системи;
- покращує роботу очей;
- уповільнює процеси старіння.
Вченими доведено, що люди, які регулярно вживають зелений чай, живуть на 5–10 років довше. Але він не повинен бути пакетованим і ароматизованим.
Найкращі варіанти — розсипні високогірні японські та китайські чаї. Для їх заварювання підійде порцелянова, фаянсова, скляна ємність. Для кип’ятіння води використовуються електрочайники або металеві варіанти для плити.
Зелений чай: побічні ефекти
Підвищена чутливість до кофеїну й великі дози напою можуть викликати нудоту, розлади шлунку. Напій не варто вживати тим, у кого спостерігаються безсоння, нервові розлади. Оскільки чай містить вітамін К, він протипоказаний людям, які приймають ліки для розрідження крові. Хворим на залізодефіцитну анемію зелений чай можна вживати не раніше, ніж за 30 хвилин після їди.
З напоєм потрібно бути обережним при споживанні інших стимуляторів (кава, енергетичні напої, алкоголь) — збільшується навантаження на серце й нирки, підвищується тиск. Не варто ним зловживати і жінкам, що виношують або годують дитину.
Чай з добавками
Якщо вам не подобається чистий смак зеленого чаю, спробуйте напій з додаванням натуральних інгредієнтів (спецій, сушених квітів і трав). Вони не тільки змінюють його смакові властивості, але й згладжують або підсилюють дію на організм:
- Імбир зміцнює імунітет, запобігає хворобам органів дихання, покращує настрій, допомагає при головному болю.
- М’ята заспокоює, бореться з безсонням, має загальнозміцнювальні та антисептичні властивості.
- Розмарин покращує роботу нирок і шлунково-кишкового тракту, тонізує.
- Кориця зміцнює імунітет, знімає втому, стрес.
Це далеко не повний перелік корисних добавок. Не забудьте й про правильний посуд для заварювання напою, придбати який можна на сайті allo.ua у Львові. Смакуйте напій з користю!