Реальність така: вже з молодших класів школяреві конче потрібен власний комп’ютер. Краще — ноутбук, адже його завжди можна взяти з собою на уроки чи в подорож. Орієнтирів, які допоможуть знайти слушну модель, безліч. Серед них:
- Вік дитини. Першачкові байдуже, якою відеокартою оснащено лептоп та на базі якого процесора він працює. Головне — щоб можна було приєднуватися до онлайн-уроків, дивитися пізнавальні відео та грати в простенькі розвивальні ігри. Учням середньої школи треба значно більше: браузер зі зручним інтерфейсом, пам’ять для зберігання навчальних матеріалів та корисних програм, ергономічна клавіатура для швидкого набору тексту. У старшокласників вимоги ще вищі, адже вони багато серфлять в інтернеті, створюють мультимедіа, читають.
- Головна мета використання. Не обов’язково ноутбук буде використовуватися виключно для навчання. Серед хобі школяра також може бути програмування або проходження відеоігор з забирущими сюжетами та якісною графікою.Для геймінгу за посиланням https://www.moyo.ua/comp-and-periphery/notebooks/asus_tuf_gaming/ доступний ноутбук ASUS TUF Gaming. На ньому також можна «кодити» або працювати з контентом.
- Бюджет. Під будь-яку ціль можна підібрати як недорогий, так і вартісний пристрій. Краще не економити надміру, адже портативний ПК купується не на один рік. У середньому ціновому сегменті — безліч цікавих моделей зі збалансованими характеристиками.
Перше, на що потрібно звернути увагу, — це виробник. Від нього, власне, залежить ціна та якість ноутбука.
Пристрої, які можуть задовольнити потреби школяра, доступні в асортименті:
- Китайської транснаціональної корпорації Леново. Вона робить ставку на вигідні ціни та продуманий дизайн.
- Тайваньської компанії Acer. Представлені під торговою маркою Acer ноутбуки є в магазині https://www.moyo.ua/comp-and-periphery/notebooks/acer/. Їхні особливості: компактність, безпечні для очей дисплеї, зручна конфігурація. Серед пристроїв є трансформери, класичні та потужні ігрові.
- Американського бренду Dell. Завдяки багаторічному досвіду, цей виробник знає, чим зачепити покупця. Ноути, призначені для навчання, красиві зовні та добре «нафаршировані» всередині.
- HP — відомої у світі фірми з Америки. Її розробки — довговічні та надійні. Це добре, адже діти набагато частіше, ніж дорослі, піддають техніку ризикам.
Фішки, від яких можна відмовитися задля економії
Деякі технічні особливості ноутбуків дитина не може гідно оцінити через вік та пріоритети. Тож можна не переплачувати за таке оснащення:
- 4К дисплей. Хорошого Full HD екрана з антивідблисковим покриттям і діагоналлю 13-15 дюймів вистачить з головою.
- Відеокарта найновішого покоління. У більшості випадків комфортно вчитися дозволяє навіть інтегрована плата. Для розваг підійде дискретна середнього рівня.
- Процесор на 10 або 12 ядер. Важко уявити, що повинен робити школяр, щоб навантажити такий чип на максимум.
- Оперативна пам’ять DDR5 в об’ємі понад 16 Гб. Коректну і безперебійну роботу лептопа для навчання здатна забезпечити оперативка попереднього покоління (DDR4) в обсязі від 4 Гб.
Також зекономити допоможуть такі хитрощі: купівля моделі з тогорічної або позаторішньої лінійки, оплата карткою з кешбеком, вибір акційної пропозиції, участь у заохочувальній програмі лояльності від улюбленого магазину користувацької електроніки.