Привіт! Я заводчик розплідника розплідника Rua Atha Київ, хочу розповісти вам про особливості вибору цуценя мініатюрного бультер'єра.
Що таке родовід і навіщо він потрібний?
Документи, а саме метрика цуценя (або Puppy Card), видана кінологічною організацією, що входить до складу Міжнародної Кінологічної Федерації / Federation Cynologique Internationale (в Україні це Кінологічний Союз України). Тільки цей документ підтверджує походження, а отже, і приналежність цуценя до породи.
Пам'ятайте, немає метрики цуценя - немає підтвердженого походження, а значить порода у цуценя відсутня. Ви же хочете міні бультер'єра, а не кота у мішку з невідомими проблемами здоров'я чи психіки, так? А тому якщо цуценя не має цього документа – шукаємо цуценя в іншому місці.
Генетичні тести та здоров'я
А тут розповім докладніше.
Мініатюрні бультер'єри схильні до трьох основних генетичних захворювань.
- Параліч гортані бультер'єрів (LP)
- Летальний акродерматит (LAD)
- Первинний вивих кришталика ( PLL )
І обираючи цуценя, ви повинні дізнатися про статус батьків за ними. Тварина може бути або носієм ( carrier ) , або бути вільним від цих захворювань - чистим ( clear ).
Собака-носій будь-якого захворювання не є хворим! Але вона може передати цей ген своїм дітям, а тому важливий момент. Якщо, наприклад, один з батьків є носієм одного захворювання, то другий батько повинен бути чистим від цієї хвороби .
У випадку в'язки такої пари (де один з батьків носій , а другий – ні), відповідальні заводчики додатково роблять генетичний аналіз усім цуценятам незабаром після народження, щоб з'ясувати їхній статус.
Безперечним плюсом буде , якщо у батьків цуценят обстежені серце (доплер), нирки (УЗД, аналіз крові, генетичний тест на полікістоз нирок бультер'єрів (PKD)), є сертифікат клінічної оцінки колінного суглоба на предмет вивиху колінної чашки.
Також останнім часом набирає популярність BAER test . Це визнаний у всьому світі тест, який дозволяє об'єктивно оцінити наявність або відсутність глухоти у собаки Однак, нажаль, в Україні такий тест поки не доступний.
На що ще звернути увагу
При виборі цуценя мініатюрного бультер'єра пам'ятайте про те, що це дорого вартісна порода в плані розведення, а тому занадто низька ціна на цуценя вас має насторожити.
Ці фактори - основні , але далеко не єдині. Також важливі
- ідентифікація цуценя (чіп або тавро)
- ветеринарний паспорт з відмітками про щеплення
- візуальний огляд ( цуценя повинен бути чистий, вгодований, активний – ці моменти легко побачити навіть на відео )
Такі речі, як колір шерсті цуценя чи стать, визначаються виходячи з особистих переваг .
Та й маленький лайфхак . Слідкуйте за сторінками у соціальних мережах обраного вами заводчика/ розплідника. Адже з них можна дізнатися багато про життя розплідника, новини, випускників , а значить ви матимете краще уявлення про місце, в якому збираєтесь взяти собі компаньйона на довгі роки!