Після того, як Радою була прийнята відставка діючого голови Нацбанку Кирила Шевченка, який вирішив піти за станом здоров'я, стало відомо, що його замінить Андрій Пишний. 7 жовтня парламент проголосував за його призначення: кандидатуру Пишного підтримали 290 депутатів.
Кар'єра в Ощадбанку
У Пишного є 16 років досвіду роботи у банківський сфері. Більшість із них працював в Ощадбанку. З 2003 по 2007 рік Андрій працював у ньому першим заступником голови правління. У 2014-му повернувся до цієї ж фінансової установи після перерви на політичну кар'єру. Обійняв посаду голови правління. Там пропрацював шість років. Потім його змінив на цій посаді Сергій Наумов, а Пишний у травні 2022 року став його радником. Фактично, як говорять співробітники банку, Пишний мав при цьому досить широкі повноваження.
За часів керівництва Пишного в Ощадбанку відбулися істотні зміни: він став сучасною та прибутковою установою. Крім того, саме під час роботи Пишного Ощадбанк виграв міжнародний суд із Російською Федерацією щодо своїх активів у Криму. Враховуючи суму – 1,3 мільярда доларів – у даній сфері це стало однією з найбільших перемог нашої країни.
Політична діяльність
Андрій Пишний є давнім другом та колегою Арсенія Яценюка. Вони створювали та розвивали партію "Фронт змін". У 2012 році Пишний став заступником керівника штабу "Батьківщини" (за підсумками парламентських виборів). Згодом у фракції "Батьківщини" очолив "групу Яценюка".
Основні тези Пишного на засіданні Верховної Ради:
- Задля отримання коштів на покриття наявного дефіциту бюджету (більше 30-ти мільярдів доларів) потрібно співпрацювати із іноземними партнерами, звертатися до МВФ.
- Прогнозувати курс на даному етапі досить складно.
- Усі попередні рішення, які стосуються обмежень на період воєнного стану, є адекватними.
- Нацбанк зазначає, що монетарна трансмісія є недостатньо дієвою.
- Слід проаналізувати торгівлю облігаціями.
- Розмір облікової ставки становить 25%, є адекватним та наразі не потребує змін.
- Емісійного фінансування бюджету дійсно краще уникати, проте це залежить від підтримки міжнародних партнерів.
- Актуальний курс Нацбанку відповідає економічним реаліям.
Головні вектори діяльності на новій посаді:
- Макрофінансова стабільність;
- Сталість банківської системи;
- Розвиток відносин із міжнародними партнерами;
- Системні реформи для інтеграції у європейське суспільство.