Вибір годівниці для фідера

Використання прикорму істотно підвищує ефективність будь-якого способу риболовлі. І це добре помітно на прикладі фидерного лову, при якому ви одночасно і ловите рибу, і підгодовує її. Проблема в тому, що рибальські годівниці дуже різноманітні, і вибрати собі з них підходящу не так просто, як здається на перший погляд.

Які бувають фідерні годівниці?

Існує кілька поширених класифікацій. Виглядають вони наступним чином.

За матеріалом

  • Пластикові. Істотно легше, але й значно дешевше. Що дуже важливо, оскільки фідерні годівниці – витратний матеріал, оскільки вони часто чіпляються за корчі, водорості та інші особливості рельєфу дна. Їх навіть монтувати рекомендують на окремих повідках – щоб при зачепі губилися лише вони, а не усі снасті цілком. А деякі пластикові моделі після спорожнення або відриву можуть самостійно спливати.
  • Металеві. Тяжче, дорожче, але саме такі моделі стійкіші на дні і краще літають, особливо на далеких дистанціях. І. звичайно ж, вони більш міцні та довговічні.

За типом

  • Відкриті. Відкриті з обох боків, тому вміст вимивається швидко. Служать для доставки прикорму в потрібну точку та ефективного утримання риби на місці. Однак за наявності підводних течій їх ефективність сильно знижується.
  • Напіввідкриті. З одного боку запечатані заглушкою. За рахунок цього прикорм, особливо в'язкий, виходить повільніше, тож «хмара», що приваблює риби, існує довше, та й не так боїться рознесення течією. Ось тільки витягувати такі годівниці складніше через більший опір води.
  • Закриті. Закриті заглушками з обох боків. Застосовуються при лові в сильній течії та при використанні живого прикорму, типу опаришів. Добре приваблюють рибу, але слабо утримують її на вибраному місці.

За формою

Прямокутні, круглі та трикутні. Крім різної місткості при однакових габаритах, мають різну стійкість на дні. Ось тільки багато рибалок вважають, що не важливо, якої форми фідерна годівниця. Адже течія у дна незначна і компенсується знімними шипами. А якщо не компенсується, то там зноситься взагалі все – в тому числі і природні джерела їжі, так що риби там як такої немає. Що стосується зносу, то він переважно виникає за рахунок парусності волосіні, так що краще взяти просту годівницю, але на міцнішому і тоншому шнурі - і нічого у вас зноситися не буде.

За вагою

Тут є проста закономірність. Оптимальна вага годівниці з прикормом має бути грам на 10 менше, ніж розрахунковий тест вудилища. Тоді у вас не буде жодних проблем із надлишковим навантаженням на рибальські снасті. Крім того, варто знати, що для лову в стоячій воді практично завжди достатньо годівниці вагою до 60 грам. А при сильній течії - від 120. А головне - враховуйте, що вам доведеться неодноразово закидати і витягати ці снасті з води, і чим вони важчі - тим швидше ви втомлюватиметеся. Отже, доведеться брати до уваги і власну фізичну форму.

годівниці для фідеру

Альтернативні варіанти

Крім традиційних «коробочок» та «спіральок», існують і альтернативні варіанти, які вже довели свою ефективність. Найбільш поширеними серед них є:

  • Соска. Щось типу кришечки від пластикової пляшки, яка кріпиться глухим або ковзним монтажем на волосіні. До самої кришечки також кріпиться кілька гачків на коротких повідцях. Порожнина заповнюється в'язким прикормом, туди ж занурюються гачки. Використовується для лову на складному дні та в товщі води. Хороша тим, що забезпечує самопідсікання риби. Так що в деяких місцях може бути навіть заборонена.
  • Флет-годівниці. Плоска і обтічна «коробочка», що з одного боку прикривається пластиковою плавучою кришкою. Порожнина годівниці заповнюється прикормом, прикривається, закидається у воду. Там кришка від'єднується і виринає, а прикорм починає поширюватися. За рахунок обтічної форми такі годівниці можна використовувати там, де багато водоростей.
  • Ракети. Служать для швидкої доставки великої кількості підгодовування у потрібне місце. Летять далеко, розкриваються швидко, так само швидко спливають. Використовуються для загодовування великої території. Це набагато зручніше, ніж закидати той самий прикорм руками, рогаткою або катапультою.
  • Кораблик. Радіокерована штука, яка підпливає на потрібне місце і натисканням кнопки скидає вантаж прикорму вниз. Найточніший, мабуть, спосіб але й найдорожчий.

Придбання

Як мовилося раніше, рибальські годівниці – витратний матеріал. За одну рибалку можна легко втратити кілька штук, так що краще брати їх із запасом. І різних видів. А купувати такі товари для риболовлі краще в перевірених місцях, що заслуговують на довіру. Таких як інтернет-магазин Ібіс.

Ми вже дуже довго працює з різним спорядженням для полювання, риболовлі та туризму, тому непогано на ньому знаємося. Тому наші продавці-консультанти зможуть вам підказати, які брати годівниці та який краще використовувати прикорм залежно від того, кого саме ви збираєтесь ловити та яка у вас вудка. Так що якщо ви вирішили всерйоз зайнятися фідерним ловом - звертайтеся до нас!