Період вагітності водночас щасливий та багатий на переживання час для жінки, яка готується стати матір’ю. Зниження імунітету та багато інших причин, таких як травми та захворювання вірусного походження, можуть сприяти виникненню отиту у жінок під час вагітності. Крім того, отит може спричинити сам фізіологічний стан жінки, яка у цей період більш схильна до запалення вух, у зв’язку з набряком слухової трубки.

У разі призначення лікування для вагітної жінки, лікар насамперед повинен керуватися принципом «не нашкодь», та заздалегідь оцінити усю потенційну небезпеку на яку може наражатися жінка та ненароджена дитина. Саме тому, краплі отипакс є цілком обґрунтованим рішенням при місцевому лікуванні отиту у вагітних жінок.

Треба зазначити, що само по собі запалення вуха при вагітності не впливає на розвиток плоду, але тільки за умови відсутності тяжких ускладнень. Вибір ліків проти отиту ускладнює той факт, що велика кількість медичних препаратів недозволені для лікування жінок при надії, тому що здатні проникати через плаценту та негативно впливати на дитину. Тому на лікаря, який здійснює супровід вагітності, покладена велика відповідальність за стан здоров’я вагітної жінки.

Чому ОТИПАКС це найкращий вибір при лікуванні отиту у вагітних жінок

Існує декілька об’єктивних причин, чому більшість лікарів призначають ОТИПАКС® у разі виникнення запалення вуха або лікування болю після вушних пробок при вагітності.

Переваги ОТИПАКС:

- По-перше, найголовніша перевага крапель ОТИПАКС, це безпечність. Згідно з інструкцією (можна ознайомитись за посиланням https://www.otipax.ua/), не передбачено наслідків від приймання препарату у період вагітності, оскільки їх системне застосування не впливає на плід. Крім того, за нормальних умов застосування, феназон та лідокаїн, які входять до складу крапель, не проникають у грудне молоко.

- По-друге, вони мають протинабрякову, протизапальну та антисептичну дію, а також полегшують гострий біль. Відомо, що вагітним жінкам не рекомендується терпіти будь-який біль, тому що це впливає як на стан самої жінки, так і дитини, яку вона виношує.

У будь-якому разі при перших ознаках запалення вуха або іншого захворювання вагітна жінка повинна звернутися до лікаря, який обов’язково визначить діагноз та призначить необхідне лікування. Не треба ризикувати та займатися самолікуванням, щоб не нашкодити собі та майбутній дитині.