Навіть суворий дизайн квартири або будинку можна зробити затишним, пом’якшити та розбавити грайливим елементом. Окрім декору у вигляді кімнатних рослин, картин, ковдр та килимків найчастіше дизайнери використовують світло, щоб завершити інтер’єр та скоригувати його сприйняття. Люстри — один з найголовніших типів світильників для цього, оскільки вони дають найбільше світла і їх помічають раніше за інші види освітлення.
Додати м’якості, легкості, нагадати про тепло природи допоможуть люстри в стилі флористика. Загалом під флористикою слід розуміти прикладне мистецтво, в якому сольним інструментом вираження задуму є рослини. Це стосується не лише букетів та кімнатних квітів, а ще й оздоблення, декору, освітлення. Наразі в числі популярних брендів, які щороку поповнюють флористичні колекції приладів освітлення, є європейські та українські бренди: Trio, Blitz Leuchten, Viokef, EGLO, Lucide, EMIBIG, LUMINEX, GLOBO, Massive, Ideal Lux, Zuma Line й ін.
Особливості люстр в стилі флористика
Головною рисою флористичного дизайну є використання рослинних мотивів. Вони можуть виступати в якості декору або ж бути функціональною частиною світильника. Найпопулярнішими прийомами інтеграції флористики в дизайн освітлювальних приладів є такі:
- Плафони у вигляді кулі або напівсфери, які імітують квіткові бутони. Плафон може складатися з декількох елементів, які нагадують пелюстки, а лампочка в середині буде схожа на ніжний цвіт. Моделі у вигляді диску нагадують повністю розкриту квітку або ж лист водяної лілії. Розповсюдженим джерелом натхнення для дизайнерів люстр виступають квітки троянд, півоній, лілій та тюльпанів. Багатошарові моделі можуть нагадувати суцвіття, шишки, каштанові або виноградові грони. Для декорування плафонів часто використовують кришталь, кольорове скло й каміння, позолоту, блискітки.
- Плафон і каркас можуть бути втіленням ніжних пелюсток, виконаних з прозорого або матового скла, тонкої кераміки з легкими мармуровими переливами.
- Каркасні деталі найчастіше стилізують під стеблі, ліани та листя. Їх роблять із металу, використовуючи або профілі, або художню ковку. Основа і каркас можуть бути прямими або ж мати зігнуті обриси, а на них можуть красуватися листя — контурні, цілісні, металеві, скляні, кришталеві.
- Кришталь для плафонів у флористиці використовують тоді, коли треба зробити імітацію роси, додати декор у вигляді метеликів або ж зробити плафон у вигляді фантастичної квітки з казкового лісу.
- Світлодіодні люстри у стилі флористики виглядають більш стримано, однак не менш елегантно. Діоди приховують в монолітному корпусі, який за дизайном загалом нагадує рослину незвичної форми.
Люстри у флористичному стилі в інтер’єрі виглядають свіжо, легко та немов збагачують кімнату красою природи навіть через жорсткі матеріали та штучне джерело світла. Основними матеріалами для них є такі:
- металл;
- прозоре, матове, кольорове скло;
- кришталь;
- текстиль;
- акрилові вставки;
- пластик та полімери.
Менш розповсюджені та все одно затребувані моделі, в яких використовується дерево, лоза, гіпс, бетон для декору. Деякі виробники до преміальних моделей додають дорогоцінні камені, кристали Сваровскі, інші рідкісні прикраси.
Флористичний стиль — один з найбагатших за кольоровим розмаїттям https://electrica-shop.com.ua/lyustri/v_stile_floristika. Хоча корпусні деталі в основному металізовані, позолочені, а плафони переважно представлені в пастельній гамі, все ж виробники пропонують багато інших варіантів за кольором:
- Спокійна гама, в якій переважають білий, кремовий, різні відтінки сірого, бежевий, золотий, срібний, врівноважений чорний. При цьому моделі з глянцевими та матовими поверхнями однаково затребувані серед користувачів. Таке освітлювальне приладдя підійде для інтер’єрів в тій же кольоровій гамі та в стилях классика, модерн, арт-деко.
- Яскраві кольори, якими відображають все багатство строкатих квіткових пелюсток та насичених фруктів. Переважно в палітру входять червоний, зелений, помаранчевий, жовтий, блакитний, рожевий, фіолетовий та сніжно-білий. Найбільше такі відтінки підходять для приміщень у стилі модерн, ар-нуво, англійський шик, прованс, хай-тек, фьюжн.
- Темні глибокі кольори зустрічаються рідше — їм надають перевагу, обираючи люстри для розкішних та багатих інтер’єрів. В цю палітру входять графітовий, антрацитовий, смарагдовий, рубіновий, сапфіровий та інші темні кольори та відтінки.
Люстра в стилі флористики прикрасить спальню, вітальню, кухню, передпокій та навіть дитячу кімнату. Вона універсальна для багатьох сучасних стилів та інтер’єрних дизайнів.