Кров – найважливіша матерія організму, на яку покладено регуляторна, поживна, дихальна та інші функції. Наполовину кров складається з плазми, куди входять мікроелементи, ферменти та гормони. Ще 50% – клітини крові, що виконують унікальну роль. Будь-яка патологія відбивається на якості та обсязі крові, і для діагностичних заходів насамперед проводиться загальний аналіз крові з формулою.
Особливості ЗАК та його складові
Використовуються показники загального аналізу крові з метою лабораторного діагностування та оцінки стану організму, виявлення джерела патології. Коли призначається ЗАК:
- Для профілактики медоглядів, щоб визначити показники загального аналізу крові в людини. Склад крові постійний і рідко виходить межі норми за відсутності патологій. Деякі хвороби довго не виявляються, тоді профілактична здавання стає приводом для подальшого обстеження.
- При симптомах нездужання. У цій ситуації здати загальний аналіз крові слід з метою виявлення хвороби, оцінки інтенсивності запалення чи алергії.
- ЗАК призначається повторно для відстеження перебігу хвороби, оцінки результативності лікування.
Нормальні показники аналізу крові ви можете дізнатися за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1081-2/!
Розшифровуючи загальний аналіз крові показники норми варіюються для дорослих та малюків за окремими пунктами. Так, гемоглобін у дитини нормі 110-145 г/л, лейкоцити 5,0-12,0 109/л. Інші нормальні показники загального аналізу крові збігаються.
Підготовка до здачі ЗАК
Щоб отримати коректні лабораторні показники загального аналізу крові, безпосередньо перед взяттям крові заборонено вживати їжу та рідини, палити – кров здається натще. За день слід вживати алкоголь, жирні продукти. Кров здається з ранку з капіляра або з вени, виходячи з того, які потрібні показники аналізу крові.
Високочутливий тест відображає захворювання на початкових етапах, тому рекомендується ознайомитись, які показники загального аналізу крові – норма.
Аналіз проводиться з вени чи через прокол пальця. Здаючи аналіз крові, варто дізнатися про показники норми, щоб грамотно трактувати результати. Кров з вени краща, оскільки капілярна є сумішшю артеріальної, венозної та капілярної крові, включає інші рідини, що нерідко спотворює нормальні показники аналізу крові. В окремих випадках рекомендовано здавання крові з капілярів: при ризиках тромбозу у венах, надмірній масі тіла, неможливості доступу до вен, опіках.