Маючи чітку стратегію, навіть із невеликими фінансовими ресурсами, можна розпочати бізнес із прибирання житлових чи комерційних приміщень. Послуги зі збирання сьогодні все більш актуальні. Але при цьому знайти хороший клінінг у Львові все ще непросто, а в менших містах тим більше.
Перше, що потрібно зробити, щоб відкрити клінінгову компанію, — скласти бізнес-план.
1. Франшиза чи незалежний бізнес?
Франшиза дає можливість розпочати роботу як відомий бренд, якому простіше залучити клієнтів. Крім того, франчайзер надасть інформацію про тонкощі процесу, технології клінінгу, миючі засоби, що дозволить швидше розпочати роботу.
У довгостроковій перспективі незалежний бізнес може виявитися привабливішим. Як власник власної клінінгової компанії ви зможете самі продумувати концепцію, встановлювати вимоги до послуг, процесів, ціни і т.д.
2. Спеціалізація.
Бізнес із прибирання може бути прибутковим та затребуваним як у житловому, так і в комерційному секторі. Клінінг квартир може здійснювати навіть один приватний підприємець, у той час як для прибирання офісних приміщень, торгових площ потрібно більше персоналу.
Спочатку варто зосередитись на одному напрямку. Надалі в міру зростання можна додавати нові послуги, наприклад, клінінг після ремонту, переїзду.
3. У чому вашому сервісу немає рівних?
Другий важливий крок - це дізнатися, чим ваш клінінговий бізнес відрізнятиметься від інших, тобто в чому його перевага перед конкурентами.
Так як це послуги клінінгу, замовники розраховують, що після візиту клінерів буде чисто. Тому тут йдеться про додаткові фішки, наприклад:
- оперативна служба підтримки клієнтів 24/7;
- можливість прибирання за передплатою;
- клінінг нестандартних приміщень (басейнів, саун, дитячих садків);
- органічні миючі/чистильні засоби;
- миття офісних вікон з альпіністським спорядженням;
Щоб ви не вибрали, використовуйте це на повну: в слогані компанії, контенті для соцмереж, рекламі.
4. Цільова аудиторія
Без чіткого розуміння вашого ідеального клієнта та цільового ринку, будь-які маркетингові зусилля зазнають невдачі. Потрібно створити докладний опис цільової аудиторії, її потреб, проблем та того, як ви зможете з цим допомогти.
5. Оптимізуйте сайт клінінгової компанії
Отримання трафіку є важливим, але залучення реальних клієнтів — це щось більше. Використовуйте ключову відмінність вашого сервісу як основу для спілкування. Винесіть його у слоган та/або використовуйте для початку обміну повідомленнями у чаті.
Ефективний інструмент збільшення продажів – соціальний доказ. До відгуків реальних людей довіри набагато більше. Коли користувачі послуг діляться своїми історіями, потенційні клієнти охоче наважуються їх замовити.
6. Створюйте корисний контент, щоб просувати послуги з прибирання.
Поширена помилка при веденні сторінок бренду в соцмережах – однотипні пости про послуги, актуальні знижки, схожі на рекламні оголошення. Основний контент повинен стосуватися клінінгового бізнесу, але не просувати його безпосередньо. Наприклад, це можуть бути:
- рекомендації щодо прибирання;
- поради щодо видалення складних плям;
- чек-листи для конкретного приміщення;
- АСМР-відео клінінгу.
Складіть контент-план, щоб регулярно постити.
7. Забезпечте дійсно якісний сервіс
Порада очевидна, але саме якість послуг сприяє зростанню бізнесу та доходу. По-перше, за рахунок сарафанного радіо. Отримавши виняткове обслуговування у вашій клінінговій компанії, замовники швидше за все поширять інформацію про це серед друзів, колег.
Коли клієнти дуже задоволені сервісом, ймовірність, що вони залишать позитивний відгук набагато вище. Так можна отримати більше відгуків, тегів в Інстаграмі, відгуків у Google, на сайті компанії. Це підвищує шанси на те, що замовники віддадуть перевагу вашому клінінговому сервісу конкурентам.
8. Налаштуйте програму винагороди для рефералів
Важливо зберегти лояльність замовників, щоб вони й надалі зверталися до вашої клінінгової компанії. У цьому може допомогти реферальна програма. Налаштувавши її, ви можете не тільки стимулювати їх залишати відгуки про клінінг, а й спонукати залучати нових клієнтів. Зробити це можна так:
- подарункова карта на безкоштовне прибирання, наприклад, за 5 нових замовлень за їх рекомендацією;
- додаткова послуга безкоштовно при замовленні наступного клінінгу за одного нового клієнта та ін.
Важливо, щоб заохочення відповідало прибутку, отриманого компанією за реферал.
9. Реклама
Останній крок бізнес-плану – почати рекламувати свій клінінговий бізнес. Більшість підприємців-початківців думає, що реклама вирішить усі їхні проблеми, нібито у впізнаваного, привабливого бренду не буде відбою від замовників.
На жаль, без правильної основи з попередніх пунктів, швидше за все, що рекламна кампанія не спрацює.
Наприклад, без розуміння цільової аудиторії рекламні повідомлення не досягнуть адресатів. Без відгуків замовників не буде нових клієнтів тощо.
Якщо ж слідувати цим 9 пунктам, ваш бізнес-план створення клінінгової компанії має більше шансів на успішну реалізацію.