Лазерні принтери бренду Кенон оснащені високоякісними комплектувальними запчастинами. Тонерні картриджі виконані із дорогих матеріалів, тому служать доволі довго. Заміна фотобарабану зазвичай виконується по видрукуванню 300 тисяч екземплярів. Але такі високі результати досягаються лише тоді, коли правильно проведена заправка принтера Canon. З огляду на це необхідно ознайомитися з деякими особливостями цього процесу.
Увага до деталей
Розбирання витратників — досить скрупульозна справа. Виробники приділяють велику увагу механізмам, які відповідають за кріплення. Тому перш за все користувач повинен добре знати, як демонтуються бокові кришки, а також чи є там з’єднувальні пружини. Під час зняття панелей вони можуть вилетіти, через що буде тяжко встановити їх у вихідне положення. До того ж деякі бокові кришки припаяні до корпусу. У зв’язку з цим пластикові шпильки зрізаються гострим ножем. Крім того, варто обережно:
- Відкручувати леза: дозування й очищення. Нерідко гвинти, котрі фіксують пластини, можуть мати різне різьблення.
- Виймати вали: магнітний та первісного заряду. В деяких моделях тонерних картриджів Canon ролики на осях мають спеціальні скоби, що фіксують деталі. В той самий час модулі можуть бути оснащені додатковими підшипниками чи шестернями.
- Очищати бункери: тонерний та для відходів. Інколи не вдається зняти леза, тому приходиться обережно пилососити через отвір, аби не пошкодити край пластини. В інших моделях всередині відсіку часто знаходиться спеціальна плівка. При неправильному очищені вона може пошкодитися.
Також під час заправки тонерного картриджа Canon слід змазати контакті місця. Зазвичай на бокових кришках знаходяться металеві елементи, на які наноситься невелика кількість струмопровідного мастила. Деякі майстри змащують контактні осі коротрона, магнітного валу та фотобарабана.
Слід зазначити, що при відкриванні тонерного бункера, користувач може знайти в ньому певну кількість порошку. Ні в якому разі не слід змішувати його з новим. Бункер сумлінно очищають спеціальним пилососом. Після чого у відсік засипають необхідну кількість оригінального/сумісного тонера.
Алгоритм заправлення картриджа Canon
Кожний модельний ряд має свої відмінності. Деякі з них стосуються значних конструктивних особливостей, інші торкаються тільки механізмів кріплення. Однак принцип заправлення картриджа Canon зостається незмінним. Витратник складається із двох частин, таким чином на початку він роз’єднується за принципом шарніра. Наступний етап полягає в тому, що по черзі знімаються:
- Бокові кришки. Вони або відкручуються, або зрізаються. Також є моделі з’єднані штифтами, тому стрижні виштовхуються зсередини.
- Контактна пружина та шестерні. При цьому вусики пружини фіксуються на виступах. Користувачеві варто запам’ятати, в якому положенні знаходяться всі ці деталі.
- Фотобарабан. Зазвичай витягується його вісь (лише на 2-4 см), після чого знімається сам циліндр.
- Коротрон і лезо очищення.
- Вал проявлення та дозувальне лезо. Збоку ролик має підшипник або спеціальне стопорне кільце, яке потрібно усунути.
Поверхня кожної зі знятих деталей обробляються серветкою без ворсу, змоченою спиртовим розчином. Два бункери очищуються за допомогою сервісного пилососу. Всі контакти змащуються спеціальною пастою. В тонерний відсік засипається тонер відповідної марки та у встановленій виробником кількості. Потім робочі модулі повертаються на свої місця. Прикручуються леза, вставляються вали (проявлення та заряду), а також фотобарабан разом з віссю. У відхідне положення ставляться шестерні та контактна пружина. На кінець бокові частини закриваються кришками, всуваються стрижні. В картриджі Canon замінюється чіп.
Саме так виглядає зарядка витритника. Однак кожна модель має свої відмінності, тому перед заправкою слід детально ознайомитися з інструкцією.