Минули часи, коли TWS-навушники поступалися популярністю та можливостями дротовим. Вони пропонують той самий (або майже) звук, водночас даруючи більшу свободу дій. У цій статті, разом із салоном навушників Soundmag, розглянемо бюджетне рішення від компанії Knowledge Zenith — S2 TWS, які мають потенціал, але досі залишаються нішевим продуктом.
Комплектація й дизайн навушників та кейса
Перше, що бачать власники S2 TWS після розпакування коробки — доволі стандартну комплектацію. Виробник не став класти багато аксесуарів до пристрою, а обмежився лише інструкцією, 2 парами амбушур, розміром S та M, та коротким кабелем Type-C.
Наступне, що привертає увагу — кейс. Він виконаний із матового пластика, тож не варто хвилюватися за появу відбитків пальців на ньому. Зарядний футляр має строгий та лаконічний дизайн у чорному кольорі, не люфтить та зручно сидить у руці. Всередині нього знаходиться один світлодіод, який сповіщає про заряд кейсу.
Єдиний спірний момент у дизайні — це місце розташування роз’єму для зарядки. Він міститься на нижній частині аксесуара. Через це, щоб зарядити футляр, його треба класти на лицьову сторону.
На відміну від кейса, навушники KZ S2 TWS виконані із глянцевого пластика, який так само не надто стійкий до відбитків пальців. На них також є світлодіоди для індикації рівня заряду. Корпус навушників зроблений у квазі кастомному форм факторі. Це дає змогу підвищити комфорт під час їхнього використання та створити пасивну шумоізоляцію.
Керування, електроніка та автономність
Керування KZ S2 TWS здійснюється за допомогою тапів по тач-панелі, яка має середню чутливість. Послідовність натискань теж доволі стандартна:
- 1 тап — відповідь/завершення дзвінку та відтворення/пауза пісні;
- Подвійний тап по лівому навушнику вмикає наступний трек, по правому — попередній;
- Потрійний тап вмикає режим меншої затримки High Performance Mode, який також збільшує енергоспоживання.
В S2 TWS Knowledge Zenith відійшли від популярних Bluetooth-чіпів від Qualcomm. Натомість компанія обладнала їх рішенням від Realtek з маркуванням 8763. Він майже не відрізняється від молодших чипів Qualcomm. Модулі однаково втрачають сигнал при наявності радіо- та фізичних перешкод. Однак якщо використовувати S2 TWS на правильній відстані та без перешкод навколо, то вони стабільно працюють без переривання сигналу. Не сталося відкриття й підтримуваних кодеках. У S2 TWS вони є стандартними для бюджетного класу: SBC й AAC.
Всередині кожного навушника міститься батарея на 40 мАг, яка дарує до 4 годин прослуховування музики. Кейс має акумулятор на 400 мАг, завдяки чому навушники можна тричі підзарядити.
Звук
KZ S2 TWS мають 2 випромінювачі: динамічний та арматурний. Перший потрібен для нижніх частот, другий — верхніх. Водночас щоб отримати максимум, на які здатні навушники, варто правильно підібрати амбушури та слухати треки у якомога кращому форматі. Найкращим вибором, звісно, буде Flac.
Завдяки підкачці маси бас у навушниках вийшов доволі акцентованим. При чому акцент є на всіх рівнях НЧ. Бас дістає до всіх потрібних глибин, його можна добре прочитати. У нього також немає проблем з енергійністю та швидкістю. Однак для деяких, особливо в тихому приміщенні, його може бути забагато. Ще однією перевагою KZ S2 TWS є передача струнного резонансу, що можна почути, коли бас-гітара виходить на передній план.
Середні частоти Knowledge Zenith — це те, що дивує своєю музикальністю з перших хвилин прослуховування. Вони суцільно відіграються, балансують на межі природності та теплої злитості та передають достатню кількість інформації, у тому числі й акустичної. І це за браком підтримання навушниками aptX-кодека. Ще можна виділити сцену, яка не втрачає об’єм та легко читається. Маючи бажання, можна знайти навіть дорожчі навушники з простішою сценою.
Для якісного відтворення високих частот KZ S2 TWS має арматурний випромінювач. Завдяки йому ВЧ мають достатню кількість повітря і прозорості. Особливо це помітно у звучанні перкусії та струнних. Через акцент на досягненні емоційності загального звукового полотна, ВЧ навушників не можна назвати делікатними, але вони мають гарну розбірливість та рухливість.
В KZ S2 TWS також є і фоновий шум, який можна зустріти в більшості бюджетних навушників. Однак він не надто гучний і привертає увагу лише тоді, коли музика не грає, а в навколо тихо.
Що в підсумку
Загалом Knowledge Zenith вдалося створити музикальні, детальні та емоційні навушники в межах їхньої вартості. Їх можна похвалити за теплі, фактурні та не розмиті тембри, за акцентований бас, музичні СЧ та прозорі ВЧ. Усе це дає право назвати S2 TWS майже ідеально збалансованими навушниками, які пропонують цікаву подачу звуку.