Що таке корпоративна культура у 2022 році
Що ж є культура? По суті, це характеристика людської життєдіяльності у всіх її формах і проявах, певний набір правил етики та норм поведінки в соціумі. Сотні років філософи та соціологи мислять на цю тему, але сьогодні хотілося б поговорити про те, що таке "корпоративна культура" і наскільки вона важлива 2022 року.
Корпоративна культура – складна система, що складається з робочого середовища, діяльності співробітників та взаємодії їх один з одним, спрямоване на досягнення спільної мети. В організації, яка приділяє належну увагу традиціям та етиці, панує гармонія та процвітання, їх клієнти постійні, а співробітники викладаються на повну. Усі ці чинники неминуче ведуть компанію до успіху. Інформацію підготував: pin-ol.com.ua
ТОП 15 кроків
Як створити успішну культуру в своїй організації, щоб ваша справа процвітала?
- Терпіння та ще раз терпіння
Проаналізуйте сферу діяльності вашої компанії, оцініть її потенціал на відповідному ринку. Подумайте – що виділяє вас серед конкурентів? Що можна було б змінити в елементарному спілкуванні співробітників, привітанні, зовнішньому вигляді? Як мотивувати ваш колектив на продуктивність?
- Історія компанії
Кожна всесвітньо відома фірма має свій шлях розвитку. Усі вони починали з малого. Пам'ятати чи прикрасити свою історію - непоганий хід для привернення уваги клієнтів та співробітників.
- Мета та цінності
Мета існування організації має мотивувати працівника вставати з ліжка та поспішати на роботу. Цінності, яких дотримується компанія, формує ядро діяльності вашої команди. Намагайтеся конкретизувати важливість праці кожного співробітника та його обов'язки.
- Дізнайтеся про думку оточуючих
Проведіть опитування серед своєї команди, керівників – чого хотілося б і чого не вистачає під час роботи? Зрозуміло саме ви вирішуватимете результат, але "одна голова добре, а дві краще".
- Наочна етика
Щоб кожен досвідчений співробітник пам'ятав, а новачок вивчив основні норми поведінки на роботі, можна повісити плакат або банер з ними. Як варіант - втілити це у логотипі фірми.
- Допомагайте адаптуватися новачкам
Свіжий погляд і розум може принести новий успіх - підтримайте початківців на старті і вони стануть повноцінною деталлю механізму.
- "НЕМАЄ" ієрархії
Можливість бути рівним у спілкуванні своєму начальнику багато чого варта. Такі колективи більш старанно виконують роботу та успішніше у своїй справі.
- Причетність
Дайте можливість кожному члену компанії зробити свій внесок у розвиток культури команди. "Працювати роботу" він буде більш ефективно, усвідомивши, що є повноцінною ланкою корпоративного суспільства.
- Корпоративна символіка
Лого вашої фірми завжди має бути на увазі у ваших клієнтів і персоналу. Суворий дрес-код не є обов'язковим - виготовлення значків на одяг, принти на толстовки, канцелярія непоганий хід.
- Комфорт
Будинок - місце де добре та затишно. Постарайтеся максимально наблизитись до цього. Зручні крісла, столи, ПК, затишна кухня, рослини, освітлення.
- Боротьба зі стресом
Мінімізуйте конфлікти, припиняйте лайку. Сміх і посмішка найлютіший ворог негативних емоцій – використовуйте це як інструмент. Не забувайте робити перерви у роботі.
- Демонстрація досягнень
Проводьте час із колективом, щоб обговорити те, до чого привела їх і ваша робота. Подібна традиція дуже корисна для створення групового розуму на роботі.
- Заохочуйте за успіх
Будь-яке досягнення викликає викид ендорфінів, що робить людину щасливою - нагороджуйте своїх трудяг. Значки на замовлення, жартівливі грамоти це чудовий варіант, який можна перетворити на грошову винагороду наприкінці місяця.
- Знаходьте приводи для вечірок
Всі люблять веселитися - використовуйте це у своїх цілях. Не обов'язково влаштовувати тусовку на всю ніч – півгодини достатньо, щоб відновити небагато духовних сил.
- Регулярність та стабільність
"Повторення матері вчення" - не забувайте про традиції та культуру кооперативу, адже саме це робить його тим, хто і що він є.