Скатертини повинні бути міцними і довговічними, оскільки їх часто перуть. Тому матеріал, з якого виготовлені скатертини, повинен бути дуже міцним. Тут особливо підходить бавовна, але льон і поліестер зараз також популярні як тканини для скатертин. Нижче ми зібрали для вас різні матеріали для скатертин і особливості плетіння.
Бавовняні скатертини
Більшість скатертин сьогодні виготовляють із бавовни, натурального волокна, яке отримують із насіння кущів бавовнику. Волокна, які використовуються для виготовлення скатертин, здебільшого прядуться в тонкі нитки і мають високу вбираючу здатність. Бавовняні тканини, як правило, приємні до шкіри, тому надзвичайно популярні серед алергіків.
Бавовняні тканини, а отже, і бавовняні скатертини мають багато інших позитивних властивостей, включаючи високу стійкість до механічних і хімічних впливів, високу міцність на розрив, високу міцність у вологому стані та високу стійкість до стирання. Крім того, бавовна легко чиститься, його можна прати дуже гарячим (термостійкий), а також має чудові фарбувальні властивості. Суха бавовна пожовтіє приблизно при 160 градусах, а стає коричневою лише при 250 градусах. Скатертини з бавовни цінуються перш за все за натуральність і приємні властивості матеріалу - на відміну від скатертин з поліестеру.
Дамаські скатертини
Дамаська скатертина вважається королевою серед скатертин. У технічній лексиці скатертини штофом називають тканину з тканим візерунком. Дамаські скатертини зазвичай вражають красивим світло відблиском візерунка. Дамаські візерунки не прив'язані до спеціальних волокон/тканин, а виготовляються переважно з мерсеризованої бавовни, рідше з шовку або хімічних волокон. У магазині скатертин Libusch ви знайдете тільки дамаські скатертини з чистої бавовни або суміші бавовни та льону. Преміум-предметом є основна тканина дамаська скатертина.
Дамаський малюнок на тканині створюється шляхом чергування різних атласних переплетень. Більшість дамаських візерунків зустрічаються на однотонних тканинах і виглядають дуже тонко. Особливо вони помітні, коли світло падає під кутом. Столова білизна з витонченим дамаським візерунком виглядає дуже вишукано і стильно. Найважливіші візерунки, які завжди прикрашали дамаські скатертини, включають квіткові елементи та мотиви, особливо квіти, квіти та листя, які надають скатертинам свіжості, ніжності та елегантності.
Лляні скатертини
Поряд з бавовною, льон є однією з найпопулярніших тканин для скатертин і останніми роками пережив справжній бум у секторі текстильних виробів. Лляне або лляне волокно є луб’яним волокном і одержується зі стебел рослини льону. На відміну від бавовни волокна льону утворюють так звані пучки, які складаються з не з’єднаних між собою окремих волокон. Зазвичай льон тчуть класичним полотняним переплетенням, але також поширені жакардові та інші види переплетень. Лляне волокно легко розкладається і може бути тонким, що робить його ідеальним не тільки для столової білизни, а й для одягу. Крім того, білизна не ворсиста, менш сприйнятлива до бруду та бактерій, а завдяки своєму натуральному походженню волокно має бактерицидні та антистатичні властивості. Льон має високу міцність на розрив, нееластичний і тому схильний до зминання. Однак стійкість до розриву робить білизну дуже міцною та довговічною. Лляні скатертини можуть десятиліттями зберігати свою якість і текстуру. (Лляні) скатертини, які походять із бабусиної шафи з білизною, не рідкість, тому вони так популярні серед молоді. Лляні скатертини напрочуд стійкі до піни, миючих засобів і гарячого прання. Якщо ви не цінуєте благородний ефект м’ятості лляної білизни, ви можете прасувати та псувати лляні скатертини при високій температурі. Обов’язкова умова – серветка все ще волога. Сушильну машину, навпаки, не можна використовувати для лляних скатертин, оскільки надмірно сухе тепло псує тканину. Також варто бути обережним при відбілюванні білизни, повне відбілювання призводить до сильної втрати ваги! Фарбування білизни, з іншого боку, можливо.
Скатертини з натурального волокна
Завдяки натуральності тканини в прямому сенсі цього слова особливою популярністю користуються скатертини з натуральних волокон. Натуральні волокна – це волокна рослинного або тваринного походження, які можна використовувати для виготовлення скатертин.