Якому бренду віддати перевагу при виборі кондиціонера? Тут все набагато заплутаніше, ніж у смартфонах, ноутбуках чи телевізорах. У продажу представлені десятки незнайомих брендів із незрозумілим ціноутворенням. Корисні огляди знайти важко: вони в основному рекламні та публікуються на сайтах магазинів, і в них багато пасток. Ми поговоримо, кондиціонери яких брендів із власним виробництвом є у широкому продажу влітку 2022 року.

Daikin - топовий японський виробник з високою якістю компонентів та інженерних рішень. Побутові моделі виготовляються в Туреччині на власному заводі. Не виробляє дешевих моделей, тому скарг на якість та брак у кілька разів менше, ніж у брендів із бюджетними цінами.

Mitsubishi Electric - на одному рівні з Daikin. Не плутати з Mitsubishi Heavy Industries - це зовсім інша фірма, трохи нижча класом.

General та Fujitsu - бренди однієї японської компанії, що виробляються в Туреччині.

Mitsubishi Heavy Industries - японський виробник середнього та високого цінових сегментів із заводом у Таїланді. У Японії відомий під назвою Beaver, але в Україні просувається за співзвуччям з преміальним брендом Mitsubishi Electric, з яким не пов'язаний.

Samsung - один з найбільших виробників у світі з розвиненими розробками як в "залізі", так і в області софту. Топові моделі відрізняються безвітряною конструкцією WindFree. Власний завод у Таїланді, але деякі бюджетні моделі збирають у Китаї.

LG - популярний корейський виробник розумних кондиціонерів із заводами в Туреччині, Китаї та Кореї. У дизайнерської моделі ArtCool Gallery внутрішній блок замаскований під картину.

Midea та Gree - провідні китайські заводи, які випускають кондиціонери не тільки для себе, але й для багатьох відомих брендів, включаючи Bosch, Electrolux, Hyundai. Багато фірмових технологій, але важливішим є те, що в асортименті є відмінні моделі середнього цінового сегмента.

Haier – великий китайський бренд, який одночасно володіє побутовим підрозділом американської General Electric. Випускає недорогі розумні моделі та постачає на ринок продукцію з локалізованими написами на пультах.

Hisense - китайський бренд з величезними виробничими потужностями та просунутим відділом розробки. Спеціалізується на розумних кондиціонерах із ненудним дизайном внутрішніх блоків. Вартість топових моделей з плазмовим фільтром - на рівні корейських та японських кондиціонерів середнього та високого цінових сегментів. Але за якістю вважається нижчою, ніж спеціалізовані бренди на кшталт Gree.

Решта марок кондиціонерів, які можна зустріти в магазинах, належать до категорії OEM, тобто їх замовляють на сторонніх китайських фабриках. Деякі великі компанії беруть активну участь у проєктуванні та контролі якості, але багато хто просто відправляє ТЗ на фабрику і погоджує результат.

Якщо вибирати кондиціонери OEM-брендів, бажано брати ті, що збирають Midea чи Gree. Але варто розуміти, що жодних гарантій це не дає, адже заводи-підрядники завжди орієнтуються на заданий бюджет та стандарти якості бренду-замовника. А вони можуть бути як вищими, так і нижчими за ті, що прийняті для їх власної продукції.

Щоб знизити підсумкову ціну, виробники недорогих кондиціонерів економлять на багатьох начебто другорядних, але важливих речах. Наприклад, на хорошому пластику, який не стане жовтіти з часом, або на вентиляторах. Або на кріпленні рухомих стулок — за кілька років дешеві деталі почнуть скрипіти. Або навіть на захисті зовнішнього блоку від корозії та стрибків напруги.

У бюджетних моделях часто вищий відсоток браку. Заміна компресора коштуватиме практично в ціну нового кондиціонера. Дешевому кондиціонеру вона може знадобитися вже за кілька років, а дорогому, якщо пощастить, — за 8—10 років. Однак витік фреону може відбуватися і через неякісний монтаж, і тут вже ціна і якість самого кондиціонера ролі не відіграють.

Сподіваємось, що ми змогли допомогти визначитися з вибором торгової марки при покупці кондиціонера. А професіонали компанії "Ремонт оселі" зможуть виконати якісний монтаж спліт-системи чи будь-якого іншого кондиціонера на ваш вибір.