Makita – це лідируючий японський виробник електроінструменту, популярний у багатьох країнах. За рахунок якісного складання та демократичної вартості шуруповерти та інша техніка використовуються у побутовій та професійній сферах. До 2022 року в лінійці бренду накопичилося кілька десятків приладів для свердління та роботи з кріпленням – великий вибір яких представлений на сайті makita.market. Щоб допомогти розібратися в різноманітності асортименту, наводимо параметри шуруповертів Макіта на які слід звертати увагу при виборі.
Як вибрати шуруповерт Makita
Щоб орієнтуватися в параметрах стало простіше наводимо список ключових критеріїв електроінструментів Makita. До них відносяться:
- потужність;
- тип патрона;
- максимальний момент, що крутить;
- довжина дроту;
- функція реверсу;
- регулювання швидкості;
- напруга акумулятора;
- ємність акумулятора;
- діаметр свердління;
- механізм удару;
- комплект поставки.
Розглянемо детальніше деякі з наведених параметрів.
Потужність
Найважливіший параметр при виборі електроінструменту. Характеристика впливає на потенціал інструменту: наскільки велике оснащення ви зможете встановлювати, матеріал якої щільності свердлити, шурупи якого діаметра й довжини закручувати. Також найкращі потужні моделі відрізняються високою продуктивністю - їх можна використовувати протягом усього робочого дня, оскільки вони є нестійкими до перегріву, а двигун розрахований на тривалі періоди експлуатації.
Тип патрона
Найпоширеніший тип патрона в дрилях як Makita, так і інших виробників – швидкозатискний. Встановлювати в нього оснастку можна без додаткових пристроїв, що дозволяє оптимізувати робочий процес. Більшість приладів оснащені саме затискним патроном. Рідше зустрічається електрообладнання із шестигранним патроном. Механізм зміни біти або свердла в ньому ще простіший, ніж у швидкозатискному. Недолік полягає у вузькій спеціалізації: моделям із шестигранним патроном підходить лише оснащення з відповідним хвостовиком, і вона менш поширена у продажу.
Регулювання швидкості
Швидкісний перемикач – це найкращий спосіб орієнтувати електроінструмент на широкий спектр завдань. Зміна моменту, що крутить, дозволяє зробити дриль-шуруповерт однаково придатною для закручування м'якого кріплення й свердління металевої поверхні. Також як окрему особливість, що зустрічається серед зразків у рейтингу, можна виділити регулювання інтенсивності обертання силою натискання кнопки пуску.