Стильний килим прикрашає інтер’єр приміщення, робить обстановку затишною та теплою. По м’якому покриттю приємно ходити босоніж, сидіти й навіть лежати. Щоб текстильний виріб був чистим та зберіг привабливий вигляд, знадобиться забезпечити правильний догляд. Самостійне прибирання дозволяє лише частково позбутися пилу. Глибокі забруднення, неприємні запахи та складні плями допоможе видалити професійна хімчистка килимів. Процедура дає змогу продовжити життя улюбленому м’якому виробу та повернути його колишню красу.
Переваги хімчистки
Як і чим усувати забруднення з покриття, залежить від властивостей та характеристик матеріалу виробу. Існує сухий та вологий спосіб хімчистки. Кожен варіант має особливості. Переваги сухого чищення:
- не становить небезпеки для здоров’я;
- підходить для приміщень із підвищеною вологістю;
- не допускає усадки, деформації виробу;
- виключає знебарвлення;
- використовується для покриттів, які потребують делікатного догляду та килимів із дорогих матеріалів.
Метод застосовується для чищення не дуже забруднених виробів. Коли є застарілі плями та потрібна повна дезінфекція, рекомендується прання. Вологий спосіб має такі переваги:
- дозволяє повністю усунути бактерії, пилові кліщі та інші мікроорганізми;
- передбачає застосування ефективних та безпечних засобів;
- позбавляє складних забруднень чи неприємного запаху;
- повертає привабливий вигляд виробу.
Незалежно від обраного методу, хімчистка покриттів виконується досвідченими співробітниками. Майстри клінінгу знають особливості кожного матеріалу, використовують спеціальне обладнання та засоби для миття. Довіряючи професіоналам, ви отримуєте ефективне, якісне чищення та гарантію повної безпеки для м’якого покриття.
Чому важливо регулярно чистити килими
Регулярне прибиранн насамперед необхідне для покращення здоров’я. М’який ворс — улюблене місце скупчення бактерій, мікробів та пилових кліщів. Останні потрапляють у дихальні шляхи й можуть стати причиною розвитку алергії, бронхіальної астми, спричинити інші проблеми зі здоров’ям. Хімчистка килимів дозволяє очистити не тільки поверхню, а й основу покриття, повністю усуваючи всі небезпечні мікроорганізми.
Домашній килим за рік накопичує близько трьох кілограмів бруду, незважаючи на постійні самостійні прибирання. Усе це разом із випарами потрапляє в легені. Особливо наражаються на небезпеку люди, у яких ослаблений імунітет. У групі ризику — діти, літні члени сім’ї, вагітні жінки та ті, хто переніс хвороби.
Поширені помилки при самостійному чищенні килимів
Однією з найчастіших помилок вважається застосування не тих засобів для видалення забруднень із поверхні. Неправильна хімія може завдати непоправної шкоди килиму. Наприклад, призвести до незворотної втрати кольору або пошкодження ворсу.
Ще однією помилкою вважається використання великої кількості хімії для чищення. Зайві залишки розчину накопичуються та призводять до утворення бруду.
Деякі власники килимів вважають, що прання м’якого покриття на автомийці може замінити професійну хімчистку. Однак це не так. Працівники автомийки рідко враховують особливості та властивості матеріалу виробу. Такий підхід загрожує тим, що покриття може бути зіпсовано. Крім того, часто не приділяється належної уваги якості сушіння, через що з’являється ризик грибка або цвілі.
Ще одна розповсюджена помилка — вертикальне розвішування після прання. Такий варіант загрожує деформацією та неякісним сушінням виробу. Крім того, не варто розміщувати килими під прямим сонячним промінням, тому що яскраві фарби можуть втратити колір.
Не треба застосовувати великих зусиль для усунення плями. Здається, якщо сильно терти, складні забруднення швидше зникнуть. Це найпоширеніша помилка, наслідком якої стає пошкодження волокон.
Щоб не зіпсувати м’який виріб, довіряйте усунення забруднень професіоналам. Правильний підхід до чищення покриття дозволить збільшити термін експлуатації та збереже привабливий вигляд килима на довгі роки!