Багато з нас час від часу відчувають печію, і коли це трапляється, ми швидко вказуємо пальцем на важку, жирну їжу. Але відчуття пекучого дискомфорту також може бути наслідком того, що ми п’ємо: кави та інших напоїв з кофеїном, а також алкоголю. Більше інформації: https://vash-aptekar.com.ua/pochemu-po-utram-muchaet-izzhoga/ .
Причиною, є м’язове кільце, яке називається нижнім стравохідним сфінктером, розташоване на стику між шлунком і стравоходом.
Але алкоголь може розслабити м’яз сфінктера і створити отвір. Коли це відбувається, шлункова кислота «може повернутися в стравохід». Саме це створює відчуття печіння.
З кофеїном схожа історія. Кофеїн, який міститься в каві чи інших напоях, що містять кофеїн, також розслабить м’яз сфінктера.
Очевидно, що не всі отримують печію після вживання алкоголю або кофеїну. Деякі люди схильні до цього: спочатку вони можуть мати слабкий або несправний м’яз сфінктера. Надмірна вага або ожиріння значно підвищують ризик.
Зменшення споживання кави чи алкоголю може допомогти, а може й ні.
Якщо у вас печія періодично, ви можете спробувати деякі інші зміни у своїй дієті.
Але не погоджуйтеся з загальноприйнятою думкою, що гостра їжа та кисла їжа, така як томатний соус і цитрусові, обов’язково проблематичні.
«Люди бояться... апельсинового соку та томатного соусу, і насправді немає чіткого зв’язку між цими продуктами та кислотним рефлюксом», — каже Картік Раві, гастроентеролог із клініки Майо.
Деякі люди можуть помітити, що кисла їжа не відповідає їм, але Раві каже, що є обмежені докази того, що ці продукти посилюють секрецію кислоти, і багато пацієнтів із печією почуваються добре після їх споживання.
Раві опублікував дослідження, яке показало, що лужні продукти, такі як гамбургери та коктейлі, які взагалі не є кислотними, також призводять до печії у людей, схильних до захворювання.
«Знаєте, це говорить нам про те, що насправді не має значення, що ви їсте... тому що ви справді накопичуєте кислоту, яку виробляє сам ваш шлунок», — каже Раві.
Більш імовірно, що жир у важкій їжі посилить проблему. чому Жирна їжа довше затримується в шлунку. І чим більше ви їсте, тим ситнішим стає ваш шлунок — і тим сприятливішими стають умови для рефлюксу.
Раві радить своїм пацієнтам користуватися законом здорового глузду. Ми всі різні, тому, якщо вам заважає певна їжа, уникайте її всіма силами.
Але загалом порада Раві зводиться до наступного: їжте те, що вам подобається, але повільніше, зменшуйте свої порції та уникайте великих, жирних страв.
«Зосереджено більше уваги на зміні того, як ви харчуєтеся, ніж на тому, що ви їсте», — каже він. І найкраще уважно підходити до їжі.
«Їжа меншими порціями і повільніше допоможе впоратися з симптомами рефлюксу», — каже Раві.