Донорство ооцитів – благородна справа, що допомагає подарувати нове життя. Ця процедура передбачає добровільну згоду донора на забір здорових ооцитів з подальшою метою ЕКО-запліднення. Часто донація залишається єдиним шансом на батьківство і для тисячів жінок в Україні це остання можливість стати мамою. Саме ви можете стати донором яйцеклітини і допомогти втілити чиюсь заповітну мрію в життя. Натомість отримаєте значну грошову винагороду та інші приємні бонуси за вашу добру справу.
Приєднатися до програми донації може кожна здорова жінка, котра має бажання та відповідає певним критеріям. Чи шкідливо бути донором яйцеклітини, вимоги, гарантії та права для донорів поговоримо детальніше в цій статті.
Хто може стати донором?
Для того, щоб стати учасницею програми донації, потрібно відповідати деяким вимогам:
- Вік жінки має бути від 18 до 29 років.
- Вага – до 80 кг.
- Ріст – від 158 см.
- Відмінне фізичне і психічне здоров’я.
- Обов’язкова наявність власних здорових дітей.
- Відсутність шкідливих звичок.
Донорами НЕ можуть стати жінки, котрі:
- Мають захворювання, що передаються по спадковості.
- Жінки у період лактації (коли годують груддю).
- Жінки, котрі брали участь у програмі донації раніше, ніж 3 місяці тому.
Гарантії донорів ооцитів
Жінка, що бере участь у програмі донорства, може розраховувати на:
- Конфіденційність. Особиста інформація та дані про здоров'я не передаються третім особам та не використовуються в будь-яких інших цілях.
- Гарантовану виплату. Розмір матеріальної компенсації залежить від кількості та якості ооцитів та становить до 1000 євро. Оплата відбувається в день забору яйцеклітин.
- Законність. Донорство статевих клітин дозволено в Україні на законному рівні. Ви підписуєте письмовий договір, в якому прописана вся необхідна інформація.
Права донорів
Жінка, котра бере участь у програмі донорства, має право на безкоштовне медичне обстеження. Всі аналізи, консультації та обстеження відбувається за рахунок клініки.
Що стосується реципієнтів статевих клітин, то донор не має права дізнатися інформацію про цих людей, спілкуватися та бачитися з ними. Це можливо тільки у випадку взаємної згоди двох сторін.
Також донори мають право на відшкодування транспортних витрат, якщо виїжджають в клініку з іншого міста чи села. Виплата відбувається в день забору яйцеклітин.
Підіб’ємо підсумки
Загалом донорство яйцеклітини доволі вивчена процедура в сфері лікування безпліддя. Новітні методи стимуляції яйників, використання сучасних препаратів та кваліфіковані спеціалісти зводять нанівець виникнення будь яких ускладнень.