Вибираєте собі велосипед, заходьте вже до третього магазину, де консультант запевняє, що дана модель за 30 тисяч гривень однозначно підійде вам та прослужить довговічно. Тільки проблема в тому, що ви бачили приблизно такий самий двоколісний, лише за 7 тис. і про нього говорили те саме.
Так, з першого погляду новачки не побачать різниці, проте достатньо детального розгляду або тест-драйву, щоб зрозуміти всі відмінності, переваги та недоліки.
Відразу варто сказати, аналоги якісних велосипедів – підробки, які мають на увазі регулярні вливання грошей, щоб підтримувати стан такого транспорту. Про довговічність тут навіть не варто говорити.
Чого краще уникати?
Насамперед зверніть увагу на наявність хвалебних написів на рамі велосипеда або його компонентів. Подібним не займаються бренди, що поважають себе, а такий підхід говорить про низьку якість транспорту. Хвалити його можуть лише згадані написи.
Якість навісного обладнання залежить від бренду, то ж перед тим як купити електровелосипед потрібно буде трохи розібратись. Sram чи Shimano – це добре, але ієрогліфи замість виробника чи відсутність будь-яких розпізнавальних знаків – погано. Відомі компанії пропонують різні цінові сегменти, включаючи бюджетний, але навіть тут низьку якість не було помічено. Якщо ви бачите невідомий бренд, радимо витратити пару хвилин на його вивчення і вже тоді висновок буде очевидним.
Неякісні навісні компоненти гарантують:
- Мінімальний термін служби;
- часті поломки;
- Складні в налаштуванні, особливо точної;
- наявність сторонніх звуків під час роботи;
регулярні збої: то ланцюг не реагує на перемикання швидкостей, то перекидання відбувається не на ті зірки.
Якщо ви сумніваєтеся, попросіть тест-драйв у консультанта, щоб зробити усвідомлений вибір.
Вага велосипеда
Принциповий параметр, особливо дівчат. Все, що важче за 17 кг – довго розганяється, важке у транспортуванні. Зазначимо, що цей параметр не відноситься до електровелосипедів.
Поговоримо про колеса
Одинарні обода найдешевші, тому вони найчастіше встановлюються на недорогі велосипеди. Подібний продукт не призначений для агресивної їзди.
Також зверніть увагу на наявність биття обода, тобто вісімки, наскільки встановлена якісна гума.
Литі колеса – чудовий варіант, але коштує він особливо дорого, тобто за кілька тисяч гривень точно не знайти, якщо пропонують такі – знайте, вас дурять. Такий товар довго не прослужить, а ремонту не придатний.
Про втулки
Вони гарантують гарний накат, легкість кручення колеса, а також відсутність будь-яких звуків під час роботи. Дешеві втулки просто працюють, і це вже добре. Вимагати від них більшого – марно і це не дивно: якість підшипників, якість складання, матеріали, що використовуються. Щоб не помилитись, уважно оглядайте кожну деталь та шукайте на ній вказівку бренду та точної моделі.
«Подвальна» втулка запропонує покупцям:
- Поломка разів у сезон;
- Наявність нерівностей або навіть шлюбу;
- слабкі матеріали виготовлення;
- якщо є на таких втулках фарба, то зітреться вона дуже швидко;
Амортизація
Вилки, встановлені на дешеві велосипеди або підробки, призначені більше для імітації амортизації. Хід таких виделок мінімальний, тому комфорт при катанні виключено. Більше того, може спостерігатись і шлюб, наприклад, люфт. Для цього затисніть гальма та покачайте велосипед вперед-назад.
Загалом якість амортизації буде наочною вже при першому тест-драйві, тому ніколи не втрачайте можливості спробувати будь-який велосипед у дії.
Про сідло
Компонент дуже просто знімається тому радимо це зробити, що розглянути всі деталі: криві шви, нитки, що виступають, різні тріщини. Як ви розумієте, подібне сідло навряд чи прослужить понад місяць регулярних поїздок.
Додаткова комплектація
Практично всі якісні велосипеди позбавлені таких привілеїв. Більше того, на деяких навіть педалі не стоять. Якщо вам пропонують ще додатковий комплект крил, велосумок та іншого, то швидше за все – це лише прийом, щоб продати «чудо» велосипед.
Рама
Можна впевнено заявити, що рама є основою будь-якого велосипеда. Навіть високоякісні рами рідко бувають придатними для ремонту, тому слід вибирати з розумом.
Справжня надійна рама – це:
- красиві та рівні шви;
- виключені будь-які патьоки по всій площі рами;
- Гарантія на раму до 5 років. Деякі моделі відрізняються навіть довічною гарантією;
- привабливий зовнішній вигляд велосипеда;
- ніяких декоративних елементів або конструкцій, які виглядають, як мінімум, дивно.
Робимо висновки
Виходячи з наведених порад і новачкові не важко розпізнати велосипед, в який постійно доведеться вкладати гроші. Впевнені, тепер ви також можете зробити правильний вибір.
До речі, у магазині Sporte вже представлений широкий асортимент електровелосипедів під будь-які завдання та сценарії використання. Заходьте і в інтернет-магазин – тут завжди актуальні ціни, наявність та докладні характеристики