У 2021 році гемблінг приніс в українську казну досить суттєву суму – близько 1,5 млрд гривень, і це тільки від купівлі ліцензій. За підрахунками експертів, прибутків від легалізації грального бізнесу було набагато більше, адже він мав позитивний вплив на суміжні сфери економіки. Вони стверджують, що попри усі труднощі в 2022 році прямих надходжень до бюджету буде не менше, але якщо держава піде на зустріч гемблінгу і зробить деякі кроки зі свого боку. Про що саме йдеться? Розповідаємо у статті!

Чого очікувати в 2022 році і чому важливо ухвалити профільний законопроект?

Попри складні часи, легальний гемблінг прогресує та розвивається, не відмовляється сплачувати збори та податки. Разом з тим ліцензійні оператори азартних ігор намагаються здобути лояльність користувачів. Зокрема, провайдери ігрових автоматів з https://onlandia.org.ua/developers постійно вдосконалюють власне обладнання.

Також оператори розуміють, що потрібно зберегти свою аудиторію. Наприклад, цікаво виглядає спеціальна пропозиція, що дає можливість любителям слоту Money Train 2 грати безкоштовно на https://onlandia.org.ua/games/money-train-2.

За словами Антона Кучухідзе, котрий очолює UGC, та ряду функціонерів, хоч Україна перебуває у непростому становищі, отримати з грального бізнесу близько 1,5 млрд гривень у 2022 більш ніж реально. І це навіть незважаючи на те, що суміжні сфери, зокрема, готельно-ресторанна та туристична, прибутків не принесуть!

Голова UGC підкреслив: щоб прибутки від легального гемблінгу не впали, важливо прийняти законопроект, який регулюватиме оподаткування галузі. На жаль, Верховна Рада цього ще не зробила.

Експерти ринку одностайні у думці, що саме зволікання з прийняттям законопроекту 2713-д гальмує розвиток гемблінгу. Його прийняття стане найдієвішим стимулом для того, щоб на вітчизняний ринок зайшли міжнародні гіганти азартних ігор, як це сталося в Латвії. Саме адекватна система оподаткування допоможе українським казино, які працюють згідно букви закону, розвиватися та сплачувати ще більше виплат до державного бюджету. Антон Кучухідзе вкотре наголосив: державна влада має зрозуміти, що від прийняття законопроекту 2713-д виграють всі сторони: держава, бізнес та споживачі. Тому й надалі зволікати та тримати вітчизняних ліцензійних операторів в непевному становищі шкідливо, в першу чергу, для української економіки.