У наші дні значна увага надається зовнішньому вигляду тортів та випічки, різноманітних десертів. Сьогодні надзвичайно популярні яскраві та насичені кольори, які неможливі при використанні звичайних продуктів (овочі, ягоди). Харчові барвники активно використовуються для зміни зовнішнього вигляду кондитерських виробів. Існує безліч видів харчових барвників. З них особливої ​​уваги потребують гелеві харчові барвники. Ці питання розглядаються нижче.

Склад та характеристики гелевих фарб

Гелеві харчові барвники мають різницю за декількома параметрами від сухих варіантів, до яких звикли багато людей.

Висока концентрація та консистенція барвників дозволяють використовувати їх економічно (для отримання насиченого кольору потрібно лише кілька крапель).
Гелевий колір буде рівномірно розподілено по всій масі виробу.
Він має доволі широкий спектр застосування, тому що ці барвники використовуються також для шоколаду, глазурі, кремів, паст і т.д.
Загальне здоров'я та безпека.
Вони не мають запаху і мають нейтральний смак, що є немало важливо для кондитерських виробів.
Це зовсім не впливає на консистенцію та якість продукту, оскільки гелевий барвник наноситься у крихітних об'ємах.
Придбати харчові гелеві барвники в можна інтернет магазині https://megatort.com.ua/ua/pischevye-krasiteli/

Гелеві харчові барвники містять в собі синтетичні пігменти, основу (гліцерин, вода), загусники, консерванти та стабілізатори. Ці інгредієнти абсолютно безпечні та гіпоалергенні.

Що можна використовувати замість гелевого барвника?

Гелеві фарби (іноді їх називають гелевими барвниками) використовуються в різних областях. Однак його можна замінити пастою, рідкісними та сухими барвниками. Все, що вам потрібно зробити, це вибрати той, який найкраще відповідає вашим потребам. Наприклад, порошкоподібний матеріал має бути розведений у рідині. Однак у деяких випадках він погіршує консистенцію тіста, жувальної пасти чи крему.

Пастоподібні пігменти концентрованіші, ніж гелеподібні. Не рекомендується використовувати барвник, якщо він містить лимонний сік або інші кислотні речовини. Тому морилка просто входить у реакцію і змінює колір.

Рідкі фарби підходять для роботи з кремами, гелями та карамелями. Однак їх не слід використовувати з продуктами на олійній основі. Тут все зрозуміло - вода та олії не змішуються.

Як зробити гелеві барвники із сухих продуктів? Навряд чи ви зможете зробити це вдома. Однак, ви можете спробувати приготувати концентрований барвник. Розчиніть пігмент у деякій кількості гліцерину.

Характеристики застосування гелевих барвників

Використання гелевих барвників дуже просте. Важливо знати деякі основні особливості. Щоб надати продукту темний, яскравий колір, просто додайте 1-2 краплі барвника гелю. Потім все потрібно перемішати, щоб все повністю розподілилося. Але що робити, якщо вам потрібно отримати світліший відтінок з невеликою кількістю продукту? Тут потрібно працювати зубочисткою. Поступово нанесіть мінімальну кількість фарби гелів на його кінчик.

Багатьох хвилює питання: чи можна змішувати кілька гелевих харчових барвників в одному? Відповідь – звичайно. Таким чином ви зможете отримати різні відтінки. Однак тут слід використовувати фарбник лише однієї марки. Це з тим, що з кожного виробника своя база. Зверніть увагу на момент, що водорозчинні гелеві барвники використовуються для створення різних розчинів для аерографів.

Фарбування гелевої мастики гелевими барвниками

Чи можна використовувати харчові гелеві барвники для фарбування мастики? Так! Тут ми працюємо за звичайними принципами. Додайте в продукт гелевий харчовий барвник і добре вимісити мастику. Вам необхідно досягти однорідної суміші. Ви можете зробити візерунок на желатині, щоб надати прикрасі виразність. Як мені це зробити? Це дуже просто.

Складання основної формули. Суха біла порошкова фарба розбавлена ​​кількома краплями горілки.
Додайте трохи гелевого харчового барвника за допомогою зубочистки та добре перемішайте.
При необхідності колір може бути скоригований шляхом додавання бажаного барвника або розведення суміші базовим складом.
За допомогою пензля нанесіть отриманий колір на гелеву пасту.

Шоколад, пофарбований гелевими барвниками

Гелеві барвники чудово підходять для шоколаду. Однак тут важлива база. Щоб склад рівномірно розподілився у білому шоколаді, у ньому має бути алкоголь. Сюди входять варіанти з урахуванням гліцерину.

Як правило, фарби гелю на водній основі не можна використовувати при обробці шоколаду, так як вода не змішується з маслом. Однак все ж таки існують спеціальні добавки, що дають можливість рівномірно вводити гелеві барвники в білий шоколад.

Кремові торти, пофарбовані гелевими барвниками

Принцип фарбування аналогічний принципу фарбування пастою з камеді. Тут необхідно потроху додавати барвник у крем. Все ретельно перемішайте. Найкраще починати з найменшої кількості і поступово доводити до бажаного відтінку.

Гелеві харчові барвники – це універсальне рішення!