Штори виготовляються з найрізноманітніших тканин. За якістю вони істотно відрізняються один від одного. При виборі гардини грає роль не тільки колір і малюнок. Звичайно, він також повинен поєднуватися з інтер'єром. Завдяки великому вибору різноманітних тканин для штор - це найменша проблема.

Залежно від того, для якого приміщення призначена штора, тканина, з якої вона виготовлена, повинна відповідати різним вимогам. Непрозорі часто використовуються в спальнях або дитячих кімнатах, в той час як прозорі часто використовуються в зонах вітальні та їдальні. Деякі виконують певну функцію і використовуються як полотно для конфіденційності та затемнюють кімнату, інші в основному використовуються в декоративних цілях. До речі, тканини, які не є ні прозорими, ні повністю непрозорими, називаються проміжними.

Але при виборі слід враховувати й інші критерії. До них відносяться, наприклад, властивості догляду за матеріалом. Багато тканин не підходять для прання в машині, тому їх потрібно прати вручну або хімчистити. Натуральні волокна іноді дають усадку в пральній машині, а інші можуть втрачати насиченість та яскравість. Тому, вибираючи тканину, переконайтеся, що вона стійка до кольору. Додаткову інформацію про догляд за шторами можна знайти тут.

Також при виборі штор не варто нехтувати щільністю тканини. Легкі – найкращий вибір для квартир, вікна яких виходять на північну сторону і сонце не особливо турбує. Повітряні матеріали легко збираються і надають вашій житловій площі свіжості та легкості. Для довгих штор важчі тканини часто є кращою альтернативою, оскільки їх легше формувати та вони мають гарне драпірування.

При виготовленні штор використовуються як натуральні волокна, так і синтетичні. Обидва матеріали мають переваги та недоліки, які можна зважити один проти одного.

Які бувають і в чому переваги натуральних тканин?

Натуральні волокна отримують з рослинних або тваринних матеріалів. У волокнах немає хімічних змін. Невеликі нерівності характерні для тканин з натуральних волокон і надають їм особливу поверхню. В основному натуральні волокна менш гнучкі, ніж ті, що виготовлені з синтетичних ниток. Вони легше стискаються під час прання, а також схильні мнутися.

Популярними варіантами волокон натурального походження вважаються:

  1. Бавовна – одне з найпопулярніших натуральних волокон рослинного походження. Оскільки його можна легко переробити в різні тканини, його можна використовувати різними способами. До їх позитивних властивостей належать стійкість до розриву, здатність до вбирання вологи та довговічність. Бавовняні тканини легко друкувати та фарбувати. За ними легко доглядати, але вони дають усадку під час прання та вицвітають під прямими сонячними променями.
  2. Ще одне натуральне волокно – льон. Отриманий з рослини льону, це один із найдавніших матеріалів, що використовуються у текстильному виробництві. Його можна переробити в різні тканини різної якості. Їх гладка і тверда поверхня характеризується матовим блиском. Залежно від способу обробки лляні тканини можуть виглядати як по-простому, так і елегантно. Антистатичний ефект тканини робить тканини з льону менш сприйнятливими до забруднення. Матеріал не ворсиниться, міцний на розрив і має гарну міцність. Однак льон легко мнеться і погано драпірується.
  3. Шовк також є натуральним волокном і одержується з коконів шовкопряда. Це найтонше натуральне волокно, яке характеризується м’якою та блискучою поверхнею. Має хорошу міцність і легко фарбується. Оскільки він дуже чутливий до води, за ним не особливо легко доглядати. Якщо інше не зазначено на етикетці, шовкові штори завжди слід обережно прати вручну або хімчистити. При сильному сонячному світлі шовк має властивість вицвітати.

Також, всі бажаючі можуть звернути увагу на полотна з комбінованим складом, або ж виключно синтетичні. Такі матеріали мають свої переваги, серед яких великий вибір на неймовірно бюджетна ціна.