Монтаж конвеєра – відповідальне завдання. Транспортувальний виробничий комплекс складається із габаритних вузлів, компонентів, які можна переміщувати за допомогою спеціального обладнання. Виконуються такелажні роботи за допомогою строп, ланцюгів, лебідок, підйомних механізмів тощо. Інакше конвеєр буде зібрано неправильно.
Щоб монтаж стрічкового конвеєра був виконаний правильно, робітники діють за затвердженою інструкцією. Це виключає помилки під час збирання виробничої лінії. Техніка працюватиме правильно.
Етапи складання
Складання конвеєра виконується в замкнутому просторі, тому техніка для такелажних робіт не може бути габаритною. Використовуються невеликі, але продуктивні конструкції. Етапи установки стрічкового конвеєра наступні:
• розробка проекту, проведення геодезичних робіт та досліджень;
• підготовка фундаменту, розмітка для подальшого встановлення;
• монтаж заставних елементів для подальшої фіксації компонентів;
• переміщення компонентів виробничого комплексу до цеху;
• складання вузлів, елементів конвеєра;
• налаштування та пуско-налагодження.
Можуть виконуватись і додаткові операції, наприклад, підготовка основи з цементної стяжки, встановлення анкерних компонентів. Майстри виконують зварювання, центрування валів, регулювання зазорів і т.д.
Здійснення демонтажу
Перед встановленням нового виробничого транспортувального комплексу проводиться демонтаж старого конвеєра. Складність роботи, розмір обладнання, яке необхідно розібрати, впливають на вартість послуги.
Іноді демонтаж проводиться під час перевезення виробничої лінії на інший об'єкт. У цьому випадку всі компоненти акуратно розбирають, упаковують і перевозять у спеціальному вантажному транспорті. На етапі складання плану майбутніх робіт визначається необхідність заміни зношених компонентів.
Такелажне обладнання
Вибір вантажопідйомних пристроїв залежить від особливостей стрічкового конвеєра. Наприклад, одним із затребуваних видів техніки є портал із гідравлічним механізмом. Цей прилад використовують у обмеженому просторі. Портал дозволяє піднімати вантаж на висоту до 12 м. З його допомогою транспортують вузли, деталі, компоненті устаткування вагою до 1100 т. Розмір цієї техніки є набагато меншим, ніж у звичайного автокрана. Тому працювати за допомогою цього обладнання просто.