Вплив кондиціонера на здоров'я

Використання будь-якої складної техніки може бути пов'язане з ризиком отримати травму або погіршити стан свого здоров'я. А найчастіше такі проблеми виникають у тих, хто порушує техніку безпеки і не дотримується інструкцій з експлуатації. На жаль, люди дуже рідко звинувачують у неприємностях себе, звалюючи все на «ненадійну техніку». І кондиціонери у цьому плані не є винятком. Тому зараз спеціалісти компанії SCU розкажуть вам, які найнеприємніші проблеми зі здоров'ям можуть виникнути в процесі використання побутових кліматичних систем, а також про те, як їх можна запобігти.

Алергічні реакції

У процесі експлуатації всі кондиціонери фільтрують повітря, накопичуючи у фільтрах велику кількість пилу, шерсті тварин та інших летких твердих частинок. І при досягненні певного рівня забруднення, усе це благополучно потрапляє назад у повітря приміщення, підвищуючи ризик розвитку алергічних реакцій у схильних до цього людей.

Рішення – своєчасне промивання фільтрів своїми руками та регулярне чищення внутрішніх компонентів із залученням професіоналів. У такому випадку системи фільтрації зможуть нормально виконувати свою функцію, знижуючи кількість потенційних алергенів у приміщенні.

Бронхоспазми

Подібна реакція часто виникає при вдиханні холодного повітря. Є рефлекторною і дуже неприємною. Чим сильніший контраст між температурами зовні приміщення і всередині нього – тим вищий шанс, що бронхоспазм станеться.

Рішення – не створювати суттєвих перепадів температур. Відповідно до інструкцій з експлуатації, достатньо різниці в 5 градусів, щоб почуватися комфортніше. І при ній рефлекторний спазм бронхів спостерігається надзвичайно рідко.

Застуда

Найчастіше виникає у тих, хто створює великий перепад температур та перебуває на шляху повітряного потоку. Плюс робить це регулярно і не стежить за своїм здоров'ям в цілому.

Рішення – не створювати значних перепадів температур і не спрямовувати охолоджене повітря безпосередньо на робоче місце або ліжко. На щастя, сучасні моделі оснащуються стулками, що дозволяють регулювати напрямок повітряного потоку – для більш ефективного та безпечного охолодження.

Кондиціонер в будинку

Деякі інфекційні захворювання

В основному йдеться про легіонельоз – бактерію, яка спокійно може жити і розмножуватися в навколишньому середовищі без носія. А при попаданні в організм людини – викликати, хоч і з малою мірою ймовірності, досить тяжкі стани, типу пневмонії, загальної інтоксикації та лихоманки.

Рішення – регулярне та своєчасне чищення внутрішніх систем кондиціонерів, правильна організація дренажу, використання мідних труб як шляхів відтоку конденсату. Крім того, хоч легіонельоз – досить важке захворювання, виникає воно дуже рідко навіть за наявності конкретного інфекційного вогнища. Та й воно відносно ефективно лікується, особливо на ранніх етапах. Також дуже ефективним у профілактиці цієї інфекції є використання систем іонізації повітря та різноманітних антибактеріальних фільтрів.

Висновок

Як бачите, небезпека кондиціонерів хоч і реальна, але її не складно уникати та запобігати. Головне – пам'ятати, що будь-яка складна техніка, що активно працює, повинна регулярно проходити профілактичні огляди і використовуватися строго відповідно до інструкцій з експлуатації. І тоді ваші кондиціонери будуть на впливати ваше здоров'я виключно позитивно.

Джерело: https://scu.com.ua/ua/articles/vliyanie-kondicionera-na-zdorovie/