Наскільки ковдра тепла залежить від наповнювача. Виробники часто використовують бавовну. Натуральний матеріал добре зберігає тепло. Та має ще цілий ряд переваг. Силіконова ковдра легша від бавовняної та не викликає алергічних реакцій.
Пухова ковдра дуже тепла, легка і пропускає повітря. Щоб вибрати оптимальний варіант на зиму, потрібно знати всі особливості та переваги кожного.
Також слід пам'ятати, що на пакуванні виробники вказують теплоту ковдри кількома позначками. Якщо є 5 позначок, це означає, що така ковдра підходить для зимового періоду. Варіанти з 4-3 точками ідеальні для весни. Тонкі ковдри розроблені спеціально для прохолодних літніх ночей. Такі полегшені матеріали, позначаються однією крапкою. Універсальні варіанти підходять для усіх сезонів і позначаються трьома крапками. Всі варіанти можна подивитися тут https://bayubay.com.ua/odejala/.
Чим відрізняється ковдра з вовни
Вовна має властивість вбирати запахи навколишнього середовища та вологу. При цьому залишається сухою. Догляд за цією ковдрою передбачає провітрювання на сонці протягом кількох годин. Прати потрібно на делікатному режимі, щоб температура не перевищувала 30 градусів. Якщо у людини є схильність до алергічних реакцій, тоді краще використовувати напіввовняну ковдру з подвійним чохлом.
Вовняна ковдра має кілька варіантів шиття:
- закритий тип передбачає розташування матеріалу всередині чохла;
- у відкритому типі бавовна закріплена на чохлі;
- тканинне полотно це варіант, який використовували раніше.
Бавовняна ковдра чудовий варіант для зими, весни. Маючи кілька варіантів різної товщини можна легко організувати комфортний і спокійний сон у будь-який сезон.
Що потрібно знати, про ковдру з силікону
Цей варіант має високу якість. Якщо порівнювати з бавовною, коштує дешевше. Вовняна ковдра потребує більш делікатного догляду. Ковдру з силікону можна прати в домашніх умовах і не боятися, що вона втратить форму або колір. Серед переваг слід відзначити:
- простий догляд;
- гіпоалергенність;
- низька теплопровідність.
Не накопичує запахи, але погано пропускає повітря. Тому такий варіант не підходить людям з підвищеним потовиділенням. Вагітним, літнім людям, які мають проблеми з серцево-судинною системою, підліткам краще вибрати ковдру з комбінованим наповнювачем з силікону і вовни, щоб відчути переваги обох матеріалів.
Які особливості пухової ковдри
Такий варіант чудово підходить для зими, завдяки своїм особливостям. Для виготовлення в основному використовують гусячий рух з різною кількістю пера. Кількість пера немає перевищувати 50%. Така ковдра має наступні переваги:
- вона пропускає повітря;
- добре тримає тепло;
- має невелику вагу.
Зберігати потрібно, дотримуючись кількох важливих правил. Не можна прати в машинці. Просушувати на повітрі. Але ці моменти компенсуються тривалим експлуатаційним ресурсом. Крім того, ця ковдра найтепліша з усіх трьох варіантів. Вона буде зберігати свої властивості протягом десятків років.