Бізнес в Україні потребує вирішення проблем логістики, вважає керівник компанії Євротермінал Олександр Ейсмонт. На даний момент порушено ланцюжки поставок, зокрема морським транспортом. Тому необхідно шукати альтернативні рішення, доки ситуація не стабілізується.
Проект, на який покладалися великі надії перевізників, заморожено. Мова про Хаджибей-2 – об'їзну дорогу. Вона мала з'єднати трасу М-28 Одеса – Південний та Одеський морський порт. Таким чином, бетонна дорога протяжністю 5,3 км дала б можливість наростити товаропотік і вирішити питання безальтернативного доступу до порту, окрім як через Євротермінал.
Обурення Євротерміналом не виправдані – Олександр Ейсмонт
Логістичні компанії обурювалися платним транзитом через територію Євротерміналу. Це здебільшого популізм та спроби розгойдати ситуацію. Тому що це приватна територія, зі своєю інфраструктурою – від митного пункту оформлення документів, митних майданчиків та інші. Чому транзит має бути безкоштовним?
Насамперед це нелогічно. У світовій практиці плата за послуги закладається в операційні витрати на доставку товарів. До цього складно звикнути, але якщо ми рухаємось у Європейському напрямку, то потрібно трансформувати свій бізнес із середини.
У США та ЄС платна дорога дає можливість отримати якісний сервіс, виражений у швидкості доставки, своєчасності, тощо. Цю дорогу треба обслуговувати, утримувати. І коли такі транспортні артерії використовує бізнес для отримання прибутку на своїх послугах, то оплачує витрати, закладені в такий бізнес, вважає Олександр Ейсмонт.
Ми хочемо отримати все це без оплати. Це якийсь рудимент пострадянського часу, де все є безкоштовно, і все спільне.
Чому Хаджибей-2 не буде безкоштовним? – Олександр Ейсмонт
Об'їзна бетонна магістраль не може бути безкоштовною, як на те чекають перевізники. У принципі, і за своєю природою це нелогічно.
Виникає ключове питання – держава за гроші платників податків побудує дорогу для бізнесу, яку утримуватимуть за ті самі кошти платників податків, але користуватимуться нею підприємці, які заробляють на тих же платників податків. Це – каламбур.
Дорога матиме більшу супутню інфраструктуру. Її потрібно утримувати та робити це потрібно за рахунок користувачів. Ніяк інакше.
Наразі проблема логістики вкрай гостра. І якщо ми не можемо визначитися з локальним рішенням платного проїзду, то як вирішимо проблему міжнародної логістики у стислий термін?