Батут є одним з найкращих тренажерів, який можна використовувати дома чи на відкритому повітрі. Під час стрибків тренуються різні групи м’язів. Конструкція батута визначає його спосіб застосування та особливості. Вона складається з рами та спеціального поліпропіленового матеріалу у вигляді сітки. Він туго натягується на каркас, що забезпечує потрібну еластичність при стрибках.
Перш ніж купити батут, потрібно дізнатися про його користь та існуючі різновиди. Це дозволить обрати тренажер у відповідності з існуючими потребами. Випускаються моделі для дорослих та дітей. Вибір залежить від підготовки користувача та цілей його тренування.
Користь занять на батуті
Купити батут варто для щоденних тренувань. Цей процес точно не буде нудним. Стрибаючи на батуті можна розважитись, провести час з користю. Користь занять на батуті наступна:
- Стимулюється правильна робота серцево-судинної системи.
- Покращується володіння тілом та загальна координація рухів.
- Збільшується витривалість, стресостійкість.
- Покращується настрій та загальне самопочуття.
- Тренується вестибулярний апарат.
- Розвиваються м’язи ніг, преса, спини, сідниць.
Також скинути зайві кілограми буде просто, щоденно стрибаючи на батуті. Але варто враховувати, що існує декілька різновидів представлених тренажерів.
Як правильно обрати батут?
Випускається декілька типів батутів. Бувають наступні різновиди:
- Дитячі. Зазвичай це надувні моделі, які мають оригінальну форму. Вони менш пружні, тому дитині буде не так важно стрибати на цьому тренажері. Це яскрава іграшка, ку можна поставити на подвір’ї чи вдома.
- Аматорські. Це гарний варіант для тренувань вдома. Розмір подібних моделей зазвичай дозволяє стрибати одночасно декільком людям.
- Спортивні. Батут також підходить для домашніх тренувань, але при стрибанні на м’язи діють більші навантаження.
- Професійні. Це тренажер для спортсменів та акробатів. На цьому батуті можна опрацьовувати різноманітні трюки. Зазвичай професійні моделі мають прямокутну конструкцію. Стрибнути на сітці можна на висоту до 10 м.
Аматорські та спортивні батути мають круглу форму. Вони мають захисну сітку, що виключає вірогідність випасти при стрибках. Це помітно зменшує ризик травмування. Діаметр сітки батута зазвичай не перевищує 4 м. Якщо батут буде використовуватись у приміщенні, обирають моделі до 3 м.