Вершкове масло – найпопулярніший у всьому світі продукт. Його застосовують у раціон майже всі люди, насолоджуючись ніжним вершковим смаком. Сьогодні існує великий асортимент видів масла, що відрізняються відсотковим вмістом жиру та вологи, наявністю добавок та іншими особливостями.

Вирушаючи до магазину, кожен споживач бажає придбати якісний, безпечний, смачний продукт. Якщо ви шукаєте такі товари, тоді варто звернути увагу на продукцію, яку випускає завод Рудь https://rud.ua/. Вона поєднує в собі високу якість, прийнятну вартість і має бездоганний смак.

Виробництво вершкового масла: технології та особливості процесу

Як же виготовляють ту саму смачну і ніжну вершкове масло? Багато людей навіть не замислювалися про це. Але якщо вам ця інформація цікава, тоді пропонуємо детальніше розглянути технологію виробництва.

Якщо заглянути на будь-який маслозавод, то можна простежити наступні етапи виготовлення вершкового масла:

  • Прийом вихідної сировини – молока, із забором проб на визначення якості, жирності та інших показників, що впливають на якість готового продукту. Якщо є незначний відсоток домішок, молоко очищається перед тим, як потрапить на виробничу лінію з виготовлення вершкового масла.
  • Пастеризація. На цьому етапі молоко піддається тепловій обробці. Продукт нагрівають до температури 40 градусів і підтримують протягом певного часу. Це дає можливість знищити шкідливі мікроорганізми, які можуть бути присутніми в сировині.
  • Процес сепарації дозволяє відокремити вершки від молока. За допомогою барабана, що обертається, продукт збивається, що призводить до поділу на дві частини. Перш ніж зупинити сепаратор, до його ємності додають знежирене молоко. Це необхідно для того, щоб вершки піднялися нагору.
  • Дезодорація. На цьому етапі із сировини видаляються сторонні запахи та смаки, які можуть зіпсувати смакові якості кінцевого продукту.
  • Нормалізація сировини за жирністю. Для цього застосовують спеціальні ємності та ванни, де регулюється відсоток жирності виходячи з рецептури та виду виробленого масла.
  • Маса подається в маслоутворювачі, де відбувається її переробка та отримання готового продукту.
  • Щоб зробити отримане вершкове масло однорідним, з ніжною текстурою, використовують гомогенізатори-пластифікатори.
  • За допомогою насоса продукт подається до фасувального автомата, де відбувається його упаковування та маркування (нанесення терміну придатності та номера партії).

Як бачимо, особливих складнощів у виробництві вершкового масла не існує. Головне, використовувати сучасне високопродуктивне обладнання, дотримуватися технології та рецепту, та використовувати якісну сировину. Тоді готовий продукт приноситиме задоволення і користь.

 Вершкове масло: у чому його користь?

Такий продукт, як вершкове масло, має низку корисних властивостей, і про це варто знати кожній людині. Особливо тим, хто сумнівається, чи потрібно в раціон додати цей продукт. Так, серед найважливіших властивостей можна відзначити такі:

  • До складу входять вітаміни та мінерали, необхідні організму людини для нормальної роботи.
  • Наявність жирних кислот добре впливає на стан шкіри.
  • Природний жир, яким, по суті, є вершкове масло, потрібен для будівництва клітин всього організму, і для головного мозку зокрема.
  • Холестерин допомагає налагодити репродуктивну та травну системи,
  • Висока засвоюваність.

Тому, не відмовляйте собі в задоволенні насолоджуватися ніжним вершковим смаком якісного масла.